Головна Цікаво Умови роботи та рівень зарплат в Польщі

Умови роботи та рівень зарплат в Польщі

Люди різних професій шукають роботу за кордоном. Причина проста – невисока оплата праці в своїй країні. Більшість наших співвітчизників віддає перевагу працевлаштуванню в Польщі з кількох причин. По-перше, їхати на роботу – недалеко, завжди є можливість швидко дістатися додому, якщо це знадобиться. По-друге, немає суттєвого мовного бар’єру. З поляками набагато простіше знайти спільну мову, ніж з німцями, чехами чи французами. По-третє, можна без проблем легально працевлаштуватися. Наприклад, на сайті кадрової агенції Visa Pro є вся інформація про роботу в Польщі https://visa-pro.com.ua/, – від вакансій до рівня зарплат. Співробітники цієї агенції допоможуть підібрати вакансію, яка відповідає вашим запитам, а основне – офіційно влаштувати вас на роботу. Давайте подивимося, які вимоги в основному пред’являють роботодавці до своїх працівників.

Умови праці

Знання мови. Що стосується володіння польською мовою, то не потрібно переживати: на більшість вакансій на роботу в Польщі ви можете влаштуватися без знання мови. Якщо ж ви шукаєте роботу в сфері послуг: наприклад, офіціантом, обслуговуючим персоналом в готель, медсестрою, тренером – вам потрібно розмовляти польською мовою. Для інших професій знання мови не обов’язкове, хоча бажано знати хоча б кілька найпоширеніших фраз. У будь-якому випадку, захопити з собою розмовник не завадить.

Робота в Польщі за контрактом. Якщо ви збираєтеся працювати за контрактом, то вам потрібно буде відкрити робочу візу в Польщу. Працевлаштування за контрактом – це можливість уникнути різних ризиків. У контракті чітко прописуються всі нюанси вашого працевлаштування, в тому числі обов’язки вашого роботодавця. Подбайте про те, щоб в обраному вами кадровому агентстві ознайомилися з трудовим договором і уважно його перечитали.

Вікові обмеження. В основному, роботодавці наймають персонал віком від 18 до 55 років, хоча іноді бувають більш чіткі вікові вимоги. Це залежить від складності робіт.

Де живуть працівники? В основному, це кімнати типу гуртожитків, де живуть по 3-4 людини – такий варіант проживання пропонують роботодавці. Деякі беруть за таке поселення мінімальну плату, деякі – пропонують житло безкоштовно. Цей нюанс уточнюється з роботодавцем.

Вакансії та оплата

На яких працівників надходить найбільше запитів від роботодавців? Серед найбільш актуальних вакансій:

  • сортувальник;
  • пакувальник;
  • різноробочий;
  • швачка;
  • вантажник;
  • будівельник;
  • косметолог;
  • кухар;
  • помічник по кухні;
  • покоївка та ін.

Серед переліку є вакансії, які підійдуть як для чоловіків, так і для жінок. Що стосується оплати праці, то вона може бути погодинною, а може повністю залежати від виробітку. В середньому, чоловіки отримують близько 2,5 тис. злотих на місяць, середня зарплата жінок трохи нижче – близько 2-2,2-х тис. злотих.