Головна Цікаво Особливості вищої освіти в Польщі

Особливості вищої освіти в Польщі

З кожним роком молодь все активніше виїжджає за кордон на навчання. В основному, польські університети для українців пропонують найкращі умови для навчання, плюс вигідні ціни. Якщо ви хочете дізнатися більше інформації про навчання в Польщі, – всі деталі розписані на цьому сайті. Проект Моя Едукація спеціально й був створений для того, щоб допомагати абітурієнтам вибрати кращий університет, зібрати всі документи і бути успішно зарахованим до обраного ВНЗ. У статті ми хочемо акцентувати увагу на основні відмінності між вітчизняною та польською вищою освітою. Розповімо про такі нюанси:

  • ціни;
  • тривалість навчання;
  • проживання студентів;
  • переваги європейського диплому;
  • навчання у державних та приватних ВНЗ.

У кого не було можливості вчитися за кордоном, але хто прагне отримати європейський диплом і працювати за кордоном, у тому числі в ЄС, може вступити в польський ВНЗ і отримати другу вищу освіту в Польщі. Це також прекрасна можливість отримати іншу спеціальність, яка дозволить влаштуватися на більш високооплачувану роботу – наприклад, медика, юриста, інженера.

Відмінності навчання в польських та вітчизняних ВНЗ

По-перше, відрізняється сам підхід до навчання. Якщо у вітчизняних ВНЗ робиться нахил суто на практику, то при навчанні за кордоном використовується зовсім інший підхід – тут дуже важлива практична підготовка студентів. Тому і приватні, і державні університети намагаються залучати на роботу викладачів-практиків, відправляти студентів на практику в кращі європейські компанії. Така практика – хороша можливість зарекомендувати себе і отримати роботу в престижній компанії.

По-друге, трохи відрізняється тривалість навчання. Так, у нас в країні на бакалавра навчаються 4 роки, після чого йдуть на магістратуру, тривалість навчання на якій – 1-2 роки, залежно від спеціальності. Таким чином, у нас тривалість навчання становить 5-6 років. У Польщі – 5 років: на бакалавра навчаються 3-3,5 року, а навчання в Польщі на магістратурі триває 1,5-2 роки.

По-третє, в Польщі більш широкий перелік спеціальностей. Можна вибирати і мову навчання – вчитися польською або англійською мовою. Не всі програми доступні для вивчення англійською, тому перед вступом вам потрібно з’ясувати цей нюанс в університеті. Більш широкий перелік спеціальностей пояснюється просто: за кордоном готують тих фахівців, які будуть затребувані на ринку праці через 5-10 років. Відкриваються нові спеціальності, які допоможуть отримати сучасну та актуальну освіту.

Відрізняється і цінова політика вітчизняних і зарубіжних ВНЗ. Так, ціни на навчання в Польщі – одні з найнижчих в ЄС. У приватних університетах ціни стартують від 700 євро, в державних – від 1 тис. євро. Можна навчатись безкоштовно, якщо у вас є карта поляка, або якщо ви виграли стипендіальну програму або грант.

Проживання та харчування студентів

Студенти в основному живуть в гуртожитках, хоча є й альтернативний варіант – знімати квартиру. Студенти харчуються в їдальнях при університетах, а у вільний від навчання час готують самі або відвідують кафе. Університети намагаються створити всі умови для комфортного, якісного навчання за кордоном і активного проведення часу студентів.