Головна Цікаво Як і куди можна вступити до Польщі після 9 класу?

Як і куди можна вступити до Польщі після 9 класу?

Безліч молоді ще зі шкільного віку мріє про навчання за кордоном. На сьогоднішній день – це реальність. Зараз у молоді є змога отримати за кордоном не лише вищу, але й середню освіту. І мало хто знає, що саме польські коледжі для українців пропонують безкоштовну освіту. Якщо ви хочете обрати навчання в Польщі після 9 класу, вам варто звернутись до професіоналів – на Проект Освіта без кордонів. Це польсько-український проект, який надає інформаційну допомогу молоді, яка хоче вступити до закордонних навчальних закладів. Нюансів при вступі є багато, тому вступнику може бути важко розібратися, як обрати навчальний заклад, що потрібно для вступу та успішного зарахування. У статті ми розповімо про всі ці нюанси максимально детально.

Польські ліцеї та коледжі: як успішно вступити?

Почнемо з питань, які цікавлять українських учнів та їх батьків найбільше. Скільки коштує навчання в Польщі для українців? Можна навчатися безкоштовно! Є велика кількість державних ліцеїв та технікумів, де можна отримати освіту зовсім безкоштовно. Ще одна значна перевага такого навчання – при вступі не потрібно здавати вступних іспитів. Це також дуже важливий нюанс, який дає змогу легше вступити до обраного навчального закладу.

Куди можна вступити? Це можуть бути ліцеї, де вчаться 3 роки. Альтернативний варіант – вступ до технікуму: тривалість навчання в Польщі після 9 класу у такому випадку – 4 роки.

При вступі у молодих людей зазвичай перевіряють рівень знання польської мови. Адже навчання тут проходить саме польською. Потрібно вміти читати, писати та розмовляти польською. Рівень знання мови можуть попросити продемонструвати під час співбесіди, а можуть попросити надати сертифікат про знання мови. Все буде залежати від обраного вами закладу. Оскільки ціна освіти в Польщі у даному випадку буде фактично нульовою, то можна подбати про інтенсивний курс вивчення такої мови, якщо вступник не впевнений у своїх силах.

Ще один досить важливий нюанс – потрібно, щоб на території Польщі у учня проживав хоча б один з батьків або ж опікун. Адже неповнолітня молодь не може самостійно перебувати такий довгий термін самостійно у іноземній країні. Такі нюанси також потрібно уточнювати у обраному ліцеї чи технікумі. Часто батьки працевлаштовуються у Польщі, і тоді питання з опікунством відпадає. Подумайте і про таку можливість.

Де живуть учні? У зручних гуртожитках, які повністю обладнані для комфортного проживання. При гуртожитках є їдальні, тому проблем з харчуванням не буде. Завдяки навчанню в Польщі після 9 класу учні не тільки здобувають знання, але й спілкуються між собою, в тому числі й у вільний час. Є безліч гуртків, де можна реалізувати себе – і в спорті, і в науці, і в творчих гуртках.

Де продовжити навчання? Вступ до ВНЗ

Продовжити свою освіту можна в університетах. Тут уже навчання буде платним. Проте після закінчення приватних або державних ВНЗ Польщі випускники можуть знайти цікаву та добре оплачувану роботу. До того ж, під час навчання у коледжі або технікумі учні добре адаптуються, тому вступ до університету проходить без проблем. Весь термін навчання – 5 років, з яких 3-3,5 роки вчаться на бакалавраті, і 1,5-2 роки – на магістратурі. При більшості ВНЗ є гуртожитки, де є усі зручності для молоді.