Головна Політика В Сокальській районній раді відбулася нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад району

В Сокальській районній раді відбулася нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад району

4 липня в районній раді відбулася нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад району. У ній взяли участь голова райдержадміністрації Андрій Дяченко, голова районної ради Микола Пасько. Розглянуто п’ять актуальних питань важливих для життєдіяльності органів місцевого самоврядування. Зокрема, про виконання місцевих бюджетів за результати шести місяців 2019 року. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Леонова проаналізувала виконання основних видів податків та зборів та звернула увагу на ті місцеві ради, які зменшили фінансові надходження у порівнянні з 2018ом. Загалом, за півріччя цього року до бюджету Сокальського району надійшло 131 млн. грн. податків та зборів, що становить 102,3% виконання плану. На жаль, Ванівська, Карівська, Межирічанська і Мурованська сільські ради не забезпечили виконання поставлених завдань за цей період.

Доповідач у розрізі місцевих рад проаналізувала надходження по основних бюджетоутворюючих платежах – це єдиний податок, плата за землю і акцизний збір, порівнюючи з надходженнями відповідного періоду торік. Також назвала ті сільські та міські ради, які не виконали їх і висловила сподівання, що керівники органів місцевого самоврядування використають усі важелі, щоб виправити ситуацію.
Г. Леонова також проаналізувала й видаткову частину бюджету по місцевих радах району, й застерегла голів місцевого самоврядування щодо неефективного використання бюджетних коштів та просила аналізувати та контролювати свої надходження та видатки, щоб надалі не знижувалася динаміка надходжень, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Свої рекомендації та зауваження висловили Андрій Дяченко та Микола Пасько, наголосивши на необхідності та важливості наповнення місцевих бюджетів до визначених планових показників.

Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації Наталія Лагода поінформувала про стан реалізації мікропроектів у районі. В 2019 році місцевими радами реалізується 14 мікропроектів. Один об’єкт – це придбання меблів у дитячий садочок №7 м. Сокаль вже завершено. Ще по чотирьох тривають роботи, по двох – експертизи. (Сокальська міська рада має забрати документи на реконструкцію Центру дозвілля у міському парку, по Лучицькій сільській готова експертиза і буде укладено угоду). Решта місцеві ради уклали угоди. Сесія районної ради уже прийняла рішення про співфінансування об’єктів. За її словами, жодних проблем з освоєнням коштів не повинно виникнути. Н. Лагода відзначила Поторицького сільського голову Тараса Юхима, який оперативно приймає рішення та просила голів місцевих рад не зволікати з реалізацією мікропроектів, де є капітальні ремонти будівель соціальної сфери.

Доповідаючи з наступного питання порядку денного «Про ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ в населених пунктах району», начальник відділу ЖКГ, цільових програм та розвитку, інфраструктури РДА Степан Шевчук зазначив, що на наших теренах лише десять населених пунктів централізовано вивозять сміття, інші займаються самовивозом на санкціоновані сміттєзвалища, хоча були зафіксовані випадки викидання відходів у неналежних місцях. Тому він нагадав присутнім про адміністративну відповідальність за таке порушення.

Про актуальне питання – методи боротьби з борщівником Сосновського повідомила головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку РДА Ірина Варемчук. Поторицький і Перв’ятицький сільські голови – Тарас Юхим та Богдан Сорока поділились досвідом знищення цього бур’яну, підтвердивши, що найефективніший засобів – це обприскування гербіцидами.

На завершення наради головний інспектор Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області Олег Борис звернув увагу на забезпечення пожежної безпеки під час жнивної компанії та літнього періоду. Згідно зі статистикою, у першому півріччі 2019 року на Сокальщині виникло 176 загорянь, за весь 2018ий – 163. Тому рятувальники проводитимуть профілактичні відпрацювання та перевірки на території району з метою запобігання виникнення пожеж.

Голова РДА Андрій Дяченко і голова районної ради Микола Пасько надавали слушні коментарі до кожного розглянутого питання порядку денного, наголосивши на необхідності продовження робіт по благоустрою населених пунктів та узбіччя доріг, встановлення дорожніх знаків з назвою населених пунктів, сприяння роботі дільничних виборчих комісій… Наприкінці А. Дяченко поінформував, що зроблено з того, що записали у протоколі минулої нарадисемінару.

Необхідно також зазначити, що присутні мали можливість задати запитання та отримати на них відповіді.

На завершення А. Дяченко зауважив, що хоче достукатися до кожного з керівників органів місцевого самоврядування, бо такі наради відбуваються для того, щоб звернути увагу на важливі зміни в чинному законодавстві у тій чи іншій галузі, допомогти у роботі, щоб спільно розбудовувати Сокальщину, плідно працювати на благо громадян. А для цього головне залучити інвестиції в економіку району, відремонтувати дороги та дбати про наповнення бюджету.

Любов ПУЗИЧ.
СПІЛЬНО РОЗБУДОВУВАТИ СОКАЛЬЩИНУ