Головна Цікаво Юридичне абонентське обслуговування або штатні юристи: що краще?

Юридичне абонентське обслуговування або штатні юристи: що краще?

Міркуєте над тим, що вигідніше: найняти в штат власних юристів або скористатися послугами абонентського юридичного обслуговування? Прочитайте цю замітку, і ви зможете зробити усвідомлений вибір.

Своя сорочка ближче до тіла?

Багато бізнесменів вважають, що власний юрист якось ближче, рідніше, так би мовити. Однак це лише емоційна оцінка – пояснює адвокат юридичної компанії Альва Прайвесі з абонентського юридичного обслуговування https://alvaprivacy.ua/ua/poslugi/business/yuridichnij-suprovid.

У бізнесі емоції неприпустимі – потрібен холодний прорахунок і здорова оцінка. Щоб тверезо оцінити переваги і недоліки кожного з варіантів, необхідно порівняти їх за низкою критеріїв.

Критерії порівняння штатного юриста і абонентського обслуговування

  1. Ціна. Мінімальна оплата, за яку в Києві погодиться працювати юрист з 2-х річним практичним стажем, – 20.000 грн. З 5-річним – 30.000. За 10-15 тис. можна знайти студента або випускника з мінімальним досвідом. У юридичній компанії вартість пакета послуг стартує всього лише від 12.500 грн. / місяць.
  2. Кількість. Скільки юристів може собі дозволити найняти компанія? Одного – можливо. Двох? – накладно. Трьох? – дуже дорого. У той же час абонентське юридичне обслуговування дозволяє користуватися послугами відразу цілої юридичної команди з 10-15 чоловік.
  3. Соц. пакет. Штатному юристові потрібно оплачувати лікарняні та відпустки. При аутсорсингу витрати на соціальне забезпечення лежать на юридичній компанії.
  4. Робочі місця. Штатному юристові потрібно робоче місце в офісі, комп’ютерна та периферійна техніка, ліцензійне програмне забезпечення, канцтовари тощо. При виборі абонентського обслуговування цих витрат немає.
  5. Спеціалізація. Штатний юрист, швидше за все, буде мати вузьку спеціалізацією і буде нездатний вирішувати питання, що виходять за межі його сфери. У той же час в юридичних компаніях зазвичай зібрані фахівці їз різних сфер, завдяки чому компанії здатні забезпечити багатопрофільність і рішення проблем в будь-якій сфері.
  6. Відданість. Одинокий штатний юрист може бути вирахуваний і підкуплений контрагентами з метою укладення вигіднішого для себе контракту або конкурентами з метою нанесення збитку. У випадку з юридичною компанією це виключено з огляду на роботу цілої команди.

Виходячи з викладеного, можна зробити висновок, що абонентське обслуговування в юридичній компанії дешевше, якісніше і безпечніше, ніж утримання власних штатних юристів.

За матеріалами: юридичної компанії ALVA PRIVACY (Київ).