Головна Життя На Жвирці проживають родини ромів, де виховуються 25 дітей

На Жвирці проживають родини ромів, де виховуються 25 дітей

ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ

27 травня начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Микола Станіщук, його заступник – начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Ірина Олива, начальник Сокальського РВ ДРАЦС ГТУЮ у Львівській області та головний спеціаліст відділу Леся Рудик побували у поселенні ромів в смт. Жвирка, де вручили багатодітній матері Галині Cурмай свідоцтво про народження донечки. Дівчинка, яку назвали Лівія, народилася 13 травня у Сокальському пологовому відділенні. Вона є п’ятою донечкою у сім’ї.

Разом із свідоцтвом про народження Микола Станіщук вручив мамі Галині подарунок для новонародженої. Пригостили цукерками та смачними тістечками всіх дітей у ромському поселенні.

Разом з сім’єю Галини проживає ще чотири родини ромів, де виховується 25 дітей. Усі мають свідоцтва про народження. Вони приїхали на Сокальщину із Закарпатської області, і невдовзі збираються повертатися додому. Також потішили новонароджену і малечу подарунками й Жвирківський селищний голова Іван Кошлай та секретар виконавчого комітету Наталія Тимошенко.

Микола Станіщук сказав: «Відділи ДРАЦС України впровадили зручну послугу – вручення свідоцтв про народження дітей у пологових будинках. На жаль, Галина не скористалася цим і сьогодні ми приїхати до неї та маленької Лівії, аби вручити це свідоцтво. Це перший документ маленької громадянки України, який є важливим впродовж усього життя. На даний час свідоцтво про народження – зв’язкова ланка з різними соціальними державними установами. Адже, кожна дитина з моменту свого народження є захищена нашою державою, і не важливо, де народилася, проживає, якої раси та національності, оскільки, чужих дітей не буває. Вручення свідоцтва про народження для нього – це приємна місія, бо що може бути прекрасніше, ніж бачити щасливу маму та усміхнені дитячі очі. Новонароджені особливі, вони, наче янголятка».

Гості побажали, щоб маленька Лівія росла щасливою, була потіхою для батьків та сестричок.

Опісля М. Станіщук зустрівся з представниками ЗМІ району, розповів, що нещодавно лише очолив управління юстиції в Львівській області, і приїхав подивитися як працюють територіальні структурні підрозділи на місцях. Зокрема, РВ ДРАЦС, куди часто звертаються громадяни, щоб отримати свідоцтва, їх дублікати, апостилювати документи, побачити зв’язок між керівником та підлеглими, якою є комунікація в зворотному напрямку.

– Хочу побачити роботу й РВ ДВС – своєчасне стягнення аліментів та заборгованості по зарплаті. У цій галузі завжди є дві незадоволені сторони, бо йдеться про стягнення аліментів, не завжди це є добровільним рішенням батька чи матері. Відзначу, що у Сокальському районі є добрі напрацювання у цьому напрямку… Обговоримо з представниками державної виконавчої служби як ще можна вдосконалити роботу.

Після Помаранчевої Революції юстиція змінила своє обличчя, стала більш прозорою та демократичною. По-перше, ліквідувалися районні управління, які, як на мене, виконували незрозумілі функції. Замість них створені Бюро правової допомоги, які є в кожному районі і безпосередньо надають людям первинну та вторинну правову допомогу. Це є позитивним. По-друге, впроваджено чимало пілотних проектів, зокрема, таких як реєстрація народження дитини у пологовому будинку, введено в дію законодавчі ініціативи «Чужих дітей не буває». Ці зміни допомогли встановити справедливість щодо дітей, яких залишили батьки та не цікавились їхньою долею…

Спільно маємо максимально покращити роботу сервісів, які надає Міністерство юстиції. Адже вони мають бути доступними та корисними для людей, як це є в європейських державах. Одним з них – видача свідоцтв про народження в пологових будинках. Невдовзі всі ці сервіси будуть доступні в онлайн, і людина, не виходячи з дому, зможе отримати ту чи іншу послугу. Україна територіально знаходиться у Європі, тож маємо відчувати себе як в демократичній цивілізованій європейській країні. Вірю, що так і буде.

Принагідно хочу звернутися до жителів Сокальщини, якщо є якісь нарікання на роботу наших установ в районі, будь ласка, звертайтесь безпосередньо до мене або телефонуйте на «гарячу лінію» управління», – наголосив очільник управління юстиції у Львівській області.

Любов ЗАБЛОЦЬКА.
Фото автора.