Головна Економіка ДЕНЬ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

ДЕНЬ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Така назва форуму, який відбувся 26 листопада у Львівській обласній раді і був організований Програмою розвитку ООН за підтримки обласної та місцевої влади. У форумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, держадміністрацій, об’єднаних територіальних громад Львівщини. Серед них і голова Сокальської районної ради Микола Пасько.

Головна мета заходу – донести до якомога ширшої аудиторії інформацію про глобальні цілі, сприяти їх локалізації та впровадженню на регіональному рівні, а також створити мережу партнерів та активістів, які будуть активно долучатися до реалізації Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року в регіонах на рівні області, районів та об’єднаних територіальних громад.

В межах форуму презентовано досягнення однієї з найуспішніших програм обласної ради – конкурсу проектів з місцевого розвитку, представлено досвід міста Золочева у контексті сталого розвитку, а також продемонстровано інноваційні інструменти сталого розвитку громади «Дрогобич Smart City».

Присутні також заслухали інформацію від Асоціації «Єврорегіон КарпатиУкраїна» про партнерство заради сталого розвитку, обговорили кращі практики громад, бізнесу та влади на прикладі Старосамбірського району та питання підвищення енергоефективності, як шлях до енергоефективного суспільства.

Зазначимо, що Цілі сталого розвитку (ЦСР) – загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити із бідністю, захистити планету та забезпечити мир і процвітання для всіх людей. Цілі сталого розвитку містять чіткі орієнтири та цільові показники, які всі країни мають запровадити відповідно до власних пріоритетів та екологічних проблем світу загалом. Перелік Цілей cталого pозвитку включає 17 пунктів, які були офіційно затверджені на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2015 року.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько зазначив, що наш район – один з найуспішніших на Львівщині в обласному конкурсі мікропроектів, а також міжнародних проектів Польща-Україна-Білорусь. Сокальська районна рада, спираючись на успішний досвід в підготовці та реалізації проектів ООН, буде й надалі проводити роботу по залученню коштів в соціальну інфраструктуру нашого краю.

Наш кор.