Головна Економіка Дороги на Сокальщині – наша біда

Дороги на Сокальщині – наша біда

Про стан дороги «Червоноград – Рава-Руська» не говорить хіба що лінивий. Капітальний ремонт не проводився багато років. Стан дорожнього покриття знаходиться в жахливому стані з непроїзними ділянками.

Такий стан дороги ставить під загрозу людське життя та здоров’я, збільшуючи кількість дорожньо-транспортних пригод. Людям доводиться користуватись об’їзними шляхами, витрачаючи набагато більше часу та ресурсів. Через відсутність нормального дорожнього покриття, шкільні автобуси, автомобілі швидкої допомоги не можуть вчасно доїхати до шкіл та лікарень. За поганих погодніх умов перетнути цей відрізок дороги взагалі неможливо.

Тендер на проведення ремонтних робіт відбувся ще у 2017 році, у ньому перемогла польська фірма «ДрогБуд», однак через бюрократичну тяганину роботи
так і не були розпочаті.

Жителі сіл та міст Сокальського, Жовківського районів очікували на проведення ремонту цього року. Час іде, уже середина літа, а роботи ще й не починались.
Постійні відкладення початку робіт призводять до соціальної напруги та численних звернень жителів сіл Хлівчани, Тяглів, Воронів, Діброва, Домашів, Острівок, Стаївка, Корчів, Річки, Муроване, Жужеляни, Ванів, Глухів, Острів, Низи, міст Рава-Руська, Угнів та Белз, зростають протестні настрої, люди готові перекривати дорогу та пікетувати державні установи.

Дорога «Червоноград – Рава-Руська» з’єднує багатотисячний шахтарський регіон з кордоном сусідньої Польщі, вона відіграє велику економічну роль не тільки для місцевих жителів, а й для двох держав – України та Польщі.

Відремонтована дорога дозволить збільшити число туристів до історичних пам’яток. Адже як відомо, Белз – одне з найдавніших українських міст. Його тисячолітня історія пов’язана зі славними іменами представників різних народів.

Вказана дорога проходить через місто Угнів – найменше місто України, розташоване на Надбужанській котловині, над р. Солокією.

З 12 червня 2020 року проведено збір підписів під зверненням до Президента України Володимира Зеленсько-го, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та народного депутата від 124 округу Юрія Камельчука щодо проведення капітального ремонту дороги Т-14-04 «Червоноград – Рава-Руська».

Особлива подяка місцевим активістам, завдяки яким вдалось зібрати чималу кількість підписів під зверненням, а це: Роман Зінько, Мирослава Прихід, Марія Куш-нір, Володимир Мончук, Марія Возьна, Іван Гулядик, Галина Сідельник.
Сподіваємось що звернення буде почуте та посприяє якнайшвидшому вирішенню проблеми.

Олег ФЕНЧИН,
Андрій ГНІДЕЦЬ,
представники ініціативної групи.

* * *
Забутою є дорога по вулиці Миру в селі Борятин. Про її стан неодноразово писав у різні інстанції, але віз і нині там.

Тому вкотре від імені жителів села звертаюся до сільської, районної та обласної влад, щоб, нарешті, питання капітального ремонту (а це 360 погонних метрів) відтинку цієї дороги було вирішене. Тут автобуси не можуть вже проїхати, перехиляються, що загрожує життю і здоров’ю пасажирів. Одним словом, дорога в аварійному стані. На неї мали б звернути увагу і правоохоронці.

На сесії районної ради 25 червня йшла мова про стан доріг Сокальщини, які потребують капітального ремонту. Про нашу чомусь забули, хоча знають в якому вона стані.

Громада села просить керівників району приїхати на відтинок цієї дороги і сфотографуватися біля калабань. Напевно, разом з сільським головою та депутатами, які мали б першими бити на сполох.

Остап СИДОРЯК,
житель с. Борятин.