Головна Економіка Форум Карпатського єврорегіону – цікаві можливості для Сокальщини

Форум Карпатського єврорегіону – цікаві можливості для Сокальщини

У рамках програми міжнародного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 роки» Сокальщина реалізовує три проєкти

7-8 листопада в Ужгороді проходив Форум Карпатського Єврорегіону, в якому взяли участь понад пів сотні представників органів місцевого самоврядування Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей. Сокальщину представляв голова Сокальської районної ради Микола Пасько.

В ході роботи Форуму учасники проголосували та підтримали низку звернень до Президента України, Кабінету Міністрів, парламенту – щодо фінансування Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2010-2022 роки. Ще одне звернення стосувалося співфінансування проєктів міжнародної технічної допомоги. Кошти Програм прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства для прикордонних областей України є одним із вкрай важливих інструментів розвитку територій. Проте участь у них, окрім очевидних вигод, пов’язана з низкою ризиків та труднощів, з якими стикаються у тому числі органи місцевого самоврядування, зазначається у документі. Тому члени Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» попросили включити до держбюджету на наступний рік програму «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів транскордонного співробітництва» з фінансуванням у розмірі 300 млн. гривень.

Окрім того, учасники Форуму заслухали доповіді з питань стану та перспектив реалізації програми підтримки ініціатив карпатських громад; реалізації освітніх, культурних та медійних обмінів між закладами Львівської і Луганської областей у рамках програми «Змінимо країну разом».

Захід закінчився конференцією на тему: «Історико-культурна спадщина Карпат: інструменти підтримки проєктів у сфері промоції територій і підвищенні їх туристичної привабливості», де на учасників чекали декілька панельних дискусій та представлення результатів проєкту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні» (Програма Польща-Білорусь-Україна 20142020).

Додамо: У рамках програми міжнародного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 роки», Сокальщина реалізовує три проєкти: «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів». «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України». «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проєктів». Їх результатом стане розвиток туристичної галузі району, придбання медичного обладнання та реанімобіля, ремонт трьох комунальних доріг в селах Гута, Забужжя та смт. Жвирка.

На сьогоднішній день в межах проєктів вже придбано три електрокардіографи, укладено договір на «Будівництво (влаштування) центру байдарочного туризму в місті Сокаль, проведено процедуру закупівель з капітального ремонту вулиці Шевченка в селі Гута.

Анна БРОДЮК.