Під головуванням міського голови Вадима Кондратюка 10 серпня відбулася XXXII сесія Сокальської міської ради. На розгляд було винесено десять питань. На засідання прибуло 14 з 26 депутатів. Їх кількість упродовж роботи сесії змінювалась, таким чином двічі сесія була під загрозою припинення. Низька відвідуваність депутатами сесій міської ради пов’язана, в першу чергу, з перебуванням міських обранців закордоном. А ще добавився сезон відпусток. Тож, щоб рішення було підтримано, ледве назбирувалось 14 голосів.
Під час обговорення порядку денного до головуючого звернувся Юрій Товарянский: «У мені ті ж самі питання. Перше, ми так і не почули звіт по КП «Сокальжитлокомунсервіс» за 2017 р. Друге, стосується ситуації, яка склалася по першому садочку. Вважаю, що варто чи створити нову комісію чи депутатською комісією вивчити цю ситуацію (вікна вже вставлені, потрібно лише людині заплатити, а її «кидають»). Третє, не виконуються розпорядження виконкому і сесій ще з 2016 року (рішення по ПАТ «Львівобленерго» і «Львівгаз», котрі користуються земельними ділянками, однак не сплачують податків).
Вадим Кондратюк:
– По першому, жоден із депутатів не сформував перелік питань у письмовому вигляді, яку інформацію хоче отримати. По ДНЗ №1 заступник голови може розказати про ситуацію, яка склалася, після сесії, по «Львівгазу», думаю що найближчим часом все буде ліквідовано.
Що ж стосується ПАТ «Львівобленерго», інформацію надав начальник відділу земельних ресурсів, архітектури та містобудування Любомир Миколайчук:
– На даний час склалась така ситуація, що РЕМ судиться з громадянами Сокаля, які незаконно добудували біля підстанцій гаражі та різні добудови. Ми маємо владнати спочатку це питання.
Традиційно першими розглянули «земельні» питання. Серед іншого депутати надали дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення, відновлення меж ділянки в натурі Сокальській районній раді щодо меж комплексу стадіону «Сокіл». Співдоповідав керівник закладу Володимир Пограничний.
– Без земельної ділянки ми, на жаль, не можемо нічого зробити з спорудами, які є на стадіоні, – сказав він.
Депутати мали низку запитань до керівника комплексу: щодо зрізання дерев, зруйнованої огорожі, чи по техніці безпеки достатньо одного виходу та ін. Він, у свою чергу пояснив, що поламаний хуліганами паркан найближчим часом буде відремонтовано, а, відповідно, до детального плану плануються запасні ворота. Депутат Василь Возняк звернув увагу що навколо стадіону (біля ДНЗ №9) не обкошується територія. В. Пограничний відповів, що ця територія не закріплена за стадіоном. Та депутати пояснили, що відповідно до правил благоустрою міської ради прилегла територія повинна обкошуватися (один метр або до дороги).
Наступним рішенням сесія вирішила здійснити електрифікацію території індивідуальної забудови житлових кварталів в районі вул. Яворницького та уповноважили виконати це ПАТ «Львівобленерго». Секретар ради Ігор Сидор пояснив, що є обласна програма електрофікації кварталів, особливо для учасників АТО. А це рішення було необхідне для можливості освоєння виділених коштів з обласної програми.
Про виконання плану соціальноекономічного розвитку м. Сокаль за І півріччя 2018 року у форматі «питання-відповідь» доповів заступник міського голови Сергій Марчук.
Ольга Петринка:
– По ремонту вулиці Тартаківської, чи в кошторисі був передбачений щебінь під асфальтування? Чи підписано акт виконаних робіт і чи в ньому вказано, що щебінь не закладено?
Сергій Марчук:
– Запланована вартість робіт – 272098 грн. Цю пропозицію виставили на тендер. Підрядник проводив роботи згідно з дефектним актом. На даний час акт виконаних робіт ще не підисаний. Згідно зі зведеним кошторисом передбачений технічний нагляд. В дефектному акті є закладений щебінь. Де потрібно було його давали, де не потрібно – ні. В акті виконаних робіт все буде вказано.
Ольга Петринка:
– Чому не було забрано відходи? Згідно зі законом про екологію категорично заборонено викидати їх на зелену зону. Чому вони вже місяць лежать?
Сергій Марчук:
– Цілком з вами згоден. Ми поставили вимогу підряднику, щоб вони в найкоротший термін їх забрали.
Юрій Ріжок:
– 54 будинок те саме, відфрезировані відходи рік пролежали. А на трутуарі через місяць утворилися знову ямки.
Юрій Ковалик:
– Сергію Миколайовичу, а навіщо перераховувати гроші на кошториси, як ви і так їх не приймете? Кошторис по перехрестю, кажете, що десь там домовилися і можна без щебеню робити, на старий асфальт класти.
Ольга Петринка:
– На одній із весняних сесій говорилось, на яких об’єктах були складені дефектні акти і цього року ці підрядники перероблятимуть свою роботу. 10 липня Сергій Марчук мені сказав що по 31-42 будинках (Героїв УПА, 31 та Тартаківська, 42), це не правда і акту претензії нема. Там потрібно то все доробити. Доки там будуть ті ями?
– Цього об’єкта немає в переліку робіт. Ви самі голосували за план соціально-економічного розвитку.
Юрій Ковалик:
– На минулій сесії вас запитував, чи є проектно-кошторисна документація на перехрестя, ви її мені не надали. Після того на депутатське звернення даєте відповідь, що документація подана на коригування у філію ДП «Укрдержбудекспертизу». Відповідь надали 24 числа, а за те коригування перераховуєте кошти 20 липня.
Сергій Марчук:
– Документації ми не мали, а лише договір.
Юрія Ковалика цікавило також чому по освітленню не проводився тендер.
– Згідно з рішенням сесії від 19 травня 2017 р. «скасувати рішення сесії Сокальської міської ради про затвердження положення про здійснення закупівлі товарів і послуг через Prozzoro». Ми керуємося законодавством про публічні закупівлі, які не вимагають від нас на таку суму проводити тендер, – зазначив заступник міського голови.
Тут у депутатів виникло чимало запитань. Пригадували, що голосували за обмеження у 200 тис. грн. Юрій Товарянський зауважив, що на продемонстрованому заступником рішенні немає ні печатки, ні підписів. Однак, секретар Ігор Сидор запевнив, що це дійсно рішення сесії. А Сергій Марчук пояснив: «Ви відмінили положення міської ради, а ми користуємося Законом».
«Так само в вас парковка пройшла, і алея, – добавив Юрій Ковалик. – Вчора заходив в магазин, там кабель АВВГ коштує 7 грн., а в кошторисі – 20 грн. Як так може бути?»
Сергій Марчук:
– В нас є висновок експертизи, ціни я не моніторю.
Обурені діяльністю міської ради депутати від ВО «Свобода» покинули залу (Юрій Товарянський, Ольга Петринка, Лілія Горбай), свій протест таким діям керівників міста висловив і Юрій Ковалик. Таким чином, для продовження роботи сесії бракувало депутатів. Та після перерви на декілька хвилин роботу було продовжено, підійшли ще міські обранці, цю інформацію взяли до відома.
Надзвичайно важливими завжди є питання, які стосуються бюджету. Начальник фінансовогосподарського відділу Людмила Ділай прозвітувала про виконання бюджету міста за перше півріччя. За її інформацією, дохід становить в сумі 24327075 грн., видатки місцевого бюджету – 19458154 грн.
Далі внесли зміни до Плану соціальноекономічного розвитку міста на 2018 р, а відповідно і до показників бюджету. Додатково на цей рік планується виділити кошти ще на капітальні ремонти: дошкільних установ; будівництво спортивного майданчика у парку; ремонт вул. Героїв УПА 410; ремонт покрівлі житлових будинків пл. Січових стрільців 10 і 12; ремонт дороги по вул. Сковороди; ремонт вул.•св. Володимира; освітлення пішохідних переходів.
Також депутати затвердили розпорядження міського голови та внесли зміни до Статуту КП «Сокальський ринок». Оскільки у назві є слово «ринок», до них Держспоживслужба застосовує ті нормативи чинного законодавства, які стосуються ринку. Насправді ж у них торгові ряди. Ця служба винесла припис і до 1 вересня його необхідно виконати. Фактично це зробити неможливо і щоб в подальшому уникнути таких перевірок прийнято рішення змінити назву на КП «Сокальська торговиця».
На завершення роботи сесії розглянуто депутатські запити і звернення.
Юля СОРОЧУК.
На знімках: під час сесії міської ради.
Фото автора.