Головна Політика КЕРІВНИКІВ ШКІЛ – У РІВНІ УМОВИ

КЕРІВНИКІВ ШКІЛ – У РІВНІ УМОВИ

Останнього літнього дня відбулася XXXIII сесія Сокальської районної ради. У її роботі взяв участь 31 депутат. Голова районної ради Микола Пасько перед початком роботи розповів про свою вже традиційну (третю) поїздку на Схід України (м. Попасна), де спільно святкували День незалежності України.

Депутатський корпус привітав з ювілеєм колегу Романа Волоса.

Після обговорення порядку денного, були проголосовані 18 питань. Перші два стосувалися освітян: затвердження в новій редакції статутів закладів освіти та звільнення керівників закладів освіти у зв’язку із закінченням строку дії контракту. Щодо статутів, то головуючий пояснив: «відповідні статути вже підкоригували, коли приймали по третій школі та гімназії. Відповідно приводимо нині статути освітніх закладів до чинного Закону про освіту. Фактично вони аналогічні із тими, які вже прийняли».

Ярослав Гаврилів поцікавився, з якого часу буде застосовуватися норма Статуту, що стосується керівника закладу освіти, який призначається за результатами конкурсувідбору.

– Ця норма застосовуватиметься з моменту, коли з’являться вакансії по директору школи, – сказав голова районної ради М. Пасько. – Це було обговорено з Департаментом освіти, пройдено відповідні комісії й погоджено всі питання.
У поправці до цього рішення депутат Оксана Береза врахувала рекомендацію Департаменту освіти Львівської ОДА: «Учні школи, які протягом одного року навчання не засвоїли програмовий матеріал, за згодою батьків (осіб, які їх замінюють) та поданням педагогічної ради скеровуються в інклюзивноресурсний центр для проведення комплексної психологопедагогічної оцінки розвитку дитини. За заявою батьків та висновком інклюзивноресурсного центру для таких учнів може організовуватись інклюзивне навчання». Отож, 29 депутатів підтримали цей проект рішення.

З питання «Про звільнення керівників закладів освіти у зв’язку зі закінченням строку дії контракту» доповів також голова районної ради. За словами Миколи Паська, питання неодноразово обговорювали на профільних комісіях. «Сокальський район кілька років тому став унікальним, в якому з директорами шкіл (в якійсь мірі всупереч законодавству) уклали контракти. З одним – на рік, з другим – на два, а третім – на п’ять і т. д. А коли прийняли Закон про освіту, був виданий так званий наказ, в якому виписали, що директори зараховуються на роботу як основні працівники. Їх запевнили, що працюватимуть на постійній основі. А коли в районну раду передали особові справи (згідно зі Законом про освіту, функцію кадрової роботи з керівниками освітніх навчальних закладів покладено на засновника), ми виявили, що, на превеликий жаль, усі директори мають контрактну форму роботи. Як відомо, тільки контракт закінчується, власник зобов’язаний прийняти рішення: чи укладати новий чи звільняти людину. Функцію роботодавця виконує районна рада. Як з’ясували, по термінах одинадцять директорів підписали контракт із закінченням терміну дії 31.08.2018 р. Тому ми зобов’язані винести на розгляд цей проект рішення. Автоматично продовжити контракт не можна, має бути проведений конкурс. З цього приводу була дискусія, скерували лист в Департамент освіти і науки ОДА і отримали відповідь. У ній: перше – підтверджується, що контракти діючі; наказ, який був виданий відділом освіти – недолугий, він не переводить директорів на постійну форму роботи, і ми зобов’язані розглянути питання щодо подальшої їх долі. Але є ще один момент. Закон про загальну середню освіту, який ще мають прийняти, врегулює більш детально всі моменти по контракту і конкурсному відборі, будуть прописані усі моменти призначення і переводу директорів навчальних закладів. Торік в деяких директорів також закінчилися контракти, але районна рада на цей час не була засновником. Тому треба всіх поставити в рівні умови.

Депутат Микола Поліщук запропонував, щоб процес звільнення директорів був узгоджений з профспілками. Андрій Сенюк сказав, що не розуміє, чому ніхто з директорів не заперечував проти цих контрактів, коли їх підписував (хоча дехто з них є депутатoм районної ради уже декілька скликань): «Розумію, були різні підходи або різні умови для того контракту, адже одним дали на рік, іншим – на два і навіть на п’ять, минаючи при цьому підходи, прописані в законодавстві. Оскільки Закон врегульовує цю ситуацію, вважаю, що це питання є чисто формальне».
Ігор Хом’як попросив депутатів не голосувати за звільнення, адже йде реформа.
Ярослав Гаврилів повідомив про конфлікт інтересів, оскільки його прізвище фігурує в переліку директорів, тому голосувати не може. А депутатів закликав підтримати директорів, які «багато попрацювали для того, щоб наші школи виглядали так, як на сьогоднішній день. Вони заслуговують на те, щоб бути в рівних умовах з іншими».
Оксана Береза зазначила, що «це питання розглядали на освітній комісії. Дуже багато було сказано і почуто і прийнято рішення, все ж таки утриматись. Прошу депутатів дійсно дочекатись Закону про загальну середню освіту, і тоді всіх директорів району поставити в рівні умови, коли всі підуть на конкурс».
Василь Сорочук запропонував припинити обговорення і перейти до голосування, адже «буде Закон і у всіх будуть рівні права, на чому і наголосив голова районної ради».

Віктор Притулко озвучив позицію своєї політичної сили: «Можливо, в деякій мірі будемо керуватись людською позицією, позицією запобігання майбутнього адміністративного тиску та не підтримуватимо це рішення».

Більшістю голосів депутати все ж таки вирішили зрівняти умови для всіх директорів шкіл району, тому не підтримали цей проект рішення. Микола Пасько побажав керівникам шкіл «спокійно йти відкривати першовересневі лінійки та навчальний рік. Працюйте і не забувайте, що наше спільне завдання – надання якісних освітніх послуг».

Наступні питання проголосовані були досить швидко, майже без обговорень. А саме – затверджено технічну документації з нормативої грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення для оформлення спадщини, що знаходились у власності у гр. Кійкa Петра Степановича для ведення товарного

  • сільськогосподарського виробництва на території Скоморохівської сільської ради (за межами населених пунктів); що знаходились у власності у гр. Шевчук Катерини Василівни для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Острівської сільської ради (за межами населених пунктів)
  • Затверджено технічну документацію з визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передається в оренду компанії «Ейендомссельскабет АФ 11/9 2001 АпС» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості за адресою: м. Великі Мости, вул. Шевченка, 125 (за межами населеного пункту), площами 1,3182, 2,0409 та 1,6859 га. Підтримано питання «Про зміну і встановлення меж села Опільсько Опільської сільської ради».
  • Затверджено технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення фермерського господарства площею 10,6620 га, яка розташована за адресою: Лучицька сільська рада (за межами населеного пункту).
  • Затверджено технічну документацію з визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передається в оренду ПП «СклоПромТорг» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств на території Двірцівської сільської ради (за межами населеного пункту) площею 0,3707 га.

Великим досягненням у районі є відкриття «Інклюзивноресурсного центру», який забезпечить дітей з особливими освітніми потребами психологічною та педагогічною підтримкою. Найближчими днями має відбутись його відкриття, однак вакантна посада директора.

На сесії районної ради депутати затвердили Положення про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Інклюзивноресурсний центр» (доповіла в. о. керівника Ганна Фенчин).
Ще одним рішенням затверджено нову редакцію Статуту комунальної установи

Сокальської районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району» (доп. Василь Бойко). Вона обумовлена тим, що в попередній редакції не прописані, хто виконує обов’язки на час відсутності керівника закладу, та моменти, що стосувались певних розпоряджень адміністрації по роботі кухарів, маршрутів автобусів, пільгових перевезень.

– У районі є школа, в якій бракує місця для дітей, – повідомив головуючий. – Для вирішення цієї проблеми прийнято рішення прийняття в спільну комунальну власністу територіальних громад району приміщення ФАП с. Войславичі. В приміщенні колишньої контори будуть створені комфортні умови для навчання першачків.

Далі депутати заслухали інформацію щодо результатів діяльності Червоноградської місцевої прокуратури впродовж першого півріччя 2018 року. Доповів керівник Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук. Співдоповідачем виступив начальник Сокальського відділення поліції Червоноградського відділу поліції ГУНП у Львівській області Володимир Звадюк.

Депутати також внесли зміни до показників районного бюджету Сокальського району на 2018 рік (доп. начальник фінансового управління РДА Галина Леонова). Проектом рішення виділена субвенція скеровується для головного розпорядника коштів Сокальської РДА (розпорядника КУ СРР ЛО «ЦОЗО») в сумі 251888,00 грн. по спеціальному фонду бюджету для придбання обладнання і предметів довгострокового користування на оснащення кабінетів інклюзивноресурсних центрів для надання психологопедагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.
Внесено зміни до Програми соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району на 2018 рік (доп. начальник управління соціального захисту Володимир Огінський).

Відтак, депутати перейшли до звернень. Олег Солодяк нагадав, що 9 липня цього року прийняте звернення до Президента України, Верховної Ради України, народного депутата щодо належного вшанування пам’яті Василя Макуха і присвоєння йому звання «Герой України». Надійшла відповідь, що комітет з питань культури та духовності підтримує ідею присвоєння звання, але підкреслює, що це рішення належить до компетентності Президента України. Депутат запропонував, якщо до наступної сесії не буде відповіді, то повторно опрацювати і ще раз скерувати звернення.

На цьому XXXIII сесія Сокальської районної ради завершила свою роботу.

Юлія СОРОЧУК.

Фото автора.