Головна Без категорії ОСВЯТИЛИ ПРЕСТІЛ

ОСВЯТИЛИ ПРЕСТІЛ

Неділя 1 липня була особливою для парафіян УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці с. Хлівчани. Церковні дзвони скликали на Службу Божу прихожан та сповіщали про приїзд високого духовного гостя. У храмі витав святковий настрій.

Лише владика Михаїл Колтун, єпископ СокальськоЖовківський УГКЦ під’їхав до церкви, на подвір’ї храму назустріч йому вийшла процесія віруючих. За українським звичаєм Владику гостинно зустрічали запашним короваєм парафіяни та молодь, вітаючи його найкращими словами та побажаннями. А настоятель храму о. Андрій Красильников вручив Владиці Михаїлу хрест для ведення Божої Служби та запросив усіх до спільної молитви та освячення нового престолу.

До початку Служби Владика та священнослужителі здійснили чин освячення нового Престолу, який є найсвятішим місцем у церкві. Владика розповів присутнім про його значимість: «На цьому престолі служитимуть Божественні Літургії. З цього місця Христос кормитиме всіх, хто до Нього прийде втомлений і обтяжений». Саме це місце ставатиме місцем зустрічі з живим Христом. І вже за освяченим престолом владика очолив урочисту Божественну Літургію. Під час і по завершенні Літургії Владика виголосив повчальне слово та привітав усіх присутніх зі святом. Архієрей оголосив, що варто було весь цей час очікувати, молитись, просити Бога, старатись зробити все належне для того, щоб в храмі повстав новий престіл. Адже власне такі старання «живої парафії» є доказами живої віри священика та прихожан цього храму. Він наголосив, що освячення престолу – історична подія для громади села.

Владика подякував настоятелю церкви о. Андрію, священикам, церковній громаді, усім, хто вклав свої кошти і працю, щоб виготовити престіл. В свою чергу, о. Андрій вручив Bладиці квіти і подякував за пастирські відвідини, спільну молитву, повчальне слово і звершення великого чину освячення престолу.

Після співу многоліття та молитви за Україну «Боже великий, єдиний», свято завершилось молитвою – благословенням дітей і всіх присутніх владикою і окропленням свяченою водою. Безумовно, що цей день увійде в історію цього храму на довгі роки і століття.

Наталія ЯРЕМКОВИЧ,•бібліотекар Хлівчанської ЗШ IIII ст.