Головна Без категорії Храм св. апостолів Петра і Павла у Сокалі став серцем нашої єпархії

Храм св. апостолів Петра і Павла у Сокалі став серцем нашої єпархії

12 липня парафіяни катедрального собору св. ап. Петра і Павла у Сокалі відзначали особливий день – храмовий празник. Незважаючи на дощову погоду і карантин, віряни прийшли, щоб не лише молитися, але й святкувати разом, у спільноті.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Правлячий Архієрей Сокальсько-Жовківський Кир Михаїл Колтун у співслужінні владики Петра Лози, єпископа-помічника та священників: о. Ярослава Кащука, о. Ярослава Валюха, о. Василя Лепеха, о. Андрія Дутчака, о. Михайла Ментуха. Ангельським співом Літургію супроводжував хор «Орфей».

Під час проповіді Владика роздумував над вірою, її значенням і різними випробовуваннями. Наголошував і на силі віри у нелегкий час сьогодення.

Кир Михаїл звернув увагу на необхідність дотримання карантинних правил, попри це наголосив на силі спільної молитви.

У часі Літургії відбулись дияконські свячення Павла Іванця, випускника Івано-Франківської духовної семінарії.

Ще однією знаковою подією цього дня стало освячення нового дитячого майданчика на подвір’ї храму. Тепер малеча (діти, які ще не приступали до Першої сповіді) матиме змогу не лише отримувати духовне та моральне виховання, але й проводити своє дозвілля разом біля храму. Діти зможуть разом зі своїми друзями приємно провести час, відчуваючи, що вони завжди є в Божій опіці.

На завершення Літургії Владика Михаїл привітав владику Петра з іменинами та з другою річницею єпископської хіротонії. Не оминув своїм благословенням Кир Михаїл і усіх, хто носить імена апостолів Петра і Павла, а також парафіян храму і весь український народ.

Владика Петро подякував усім за щирі вітання та нагадав, що «цього року 20 річниця створення Сокальської єпархії, яка згодом перейшла у Сокальсько-Жовківську. Цей храм став серцем цілої нашої єпархії. А сьогоднішнє свято є переповнене особливою благодаттю».

Після святкової літургії сокальчани і гості мали можливість ще раз насолодитись неймовірним співом хору «Орфей».

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора та Дмитра Дем’яніва.