Головна Життя За січень-червень в Сокалі зареєстровано 335 народжень, одружилися за цей час 106...

За січень-червень в Сокалі зареєстровано 335 народжень, одружилися за цей час 106 подружніх пар

ОЙ ВЕРНІТЬСЯ МАРІЙКИ, ПЕТРИКИ, ІВАНКИ…

Чи не кожна людина хоча б раз у житті зверталась у відділ ДРАЦСу. Комусь треба зареєструвати народження дитини, іншим – одружитись чи розлучитись, і навіть останній актовий запис в житті людини – про смерть – теж роблять тут. Сокальський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану очолює Віра Шавалюк, надійна опора та підтримка у роботі – працівники Леся Рудик, Марія Яновець, Христина Іванчина, Оксана Мартинюк. «Незважаючи на карантин, за червень у районі зареєстровано 59 народжень, з них 21-у Сокалі, померло на Сокальщині 101 людина, 21 з них жителі нашого міста. За перше півріччя демографічна ситуація невтішна: смертність вдвічі переважає народжуваність. За січень-червень зареєстровано 335 народжень, з них 179 актових записів зроблено у Сокальському РВ ДРАЦС, решту – у виконавчих комітетах місцевих рад. Протягом півроку померло 684 особи, з них 141 – у Сокалі. Одружилися за цей час 106 подружніх пар.

На жаль, молоді батьки часто у погоні за незвичністю, індивідуальністю вишукують для своїх новонароджених дітей незвичні імена, бо таким чином хочуть відрізнятись від інших. Прикро, що призабуваються і відходять в історію милозвучні Марія, Ольга, Леся, Оксана, Іван, Петро, Степан. Натомість батьки називають дітей такими іменами, які навіть рідні не завжди можуть запам’ятати. Цьогоріч ми зареєстрували дітей з такими рідковживаними Ельдар, Рамі, Демид, дівчаток батьки назвали Моніка, Саманта, Аделіна, Ясміна, Руфіна, Глорія, Амалія. Ось, наприклад, дівчинку назвали Мія, – чому б не назвати Марія? Також маємо хлопчика Аарона, а можна ж назвати Антон, це ж гарне українське ім’я. У 2020 році на Сокальщині батьки найчастіше називали новонароджених іменами Тимофій, Захар, Давид, Роман, Марко, Аліна, Єва, Софія, Злата. По мірі можливості, ми делікатно радимо чи підказуємо гарні українські імена для дитини, коли батьки ще не визначились як назвати свою дитину», – розповіла начальник Сокальського РВ ДРАЦСу Віра Шавалюк.

Протягом першого півріччя працівники районного відділу ДРАЦС надали платних послуг на суму 80964 грн. Ці кошти поступили на рахунок Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.

В Україні вже четвертий місяць триває карантин, але, незважаючи на ситуацію, працівники відділу приймають громадян, лише попередньо потрібно записатися на прийом чи то телефоном, чи через електронну пошту. Ці заходи вживають для того, щоб не було скупчення людей у відділі і аби запобігти поширенню коронавірусної інфекції. Незважаючи на карантин, люди звертаються у відділ, бо ж народжуються діти, створюються сім’ї, помирають потрібно отримати відповідні свідоцтва.

Для порівняння: статистика реєстрації актових записів з 12 березня по 7 липня минулого року і цьогоріч. За цей період у 2019 році зареєстрували 54 одруження, а цьогоріч тільки 28. Все таки, наречені часто переносять дату одруження, бо очікують закінчення карантину і хочуть відгуляти гучне весілля, без захисних масок, хоча вони не відіграють жодної ролі, як складеться подружнє життя. Смертей у 2019 році було 103, цьогоріч – 80, тому хоч і СОУЮ-2019 зростає, та померлих цьогоріч поменшало. Народжень за цей період торік зареєстрували 166, а за аналогічний період 2020 року – 71. Насправді ця цифра вдвічі менша від минулорічної, оскільки на час карантину обмежена реєстрація народження безпосередньо у закладах охорони здоров’я, тобто у пологовому відділі. У карантину, мабуть, є і позитив – подружні пари за спільною згодою розлучаються менше – торік було шість, а цьогоріч – лише чотири.

Ось навіть на Івана Купала (7 липня) зареєстрували шлюб у Сокальському РВ ДРАЦС Олег та Вікторія, Ірина та Максим (на знімках). Тож нехай у новостворених сім’ях панують здоров’я і достаток!

Ольга ДЕНИСЮК.
Фото автора.