Головна Освіта Нові “школярики” отримали у Тартакові, Перетоках та Волиці

Нові “школярики” отримали у Тартакові, Перетоках та Волиці

У ТАРТАКОВІ

Як повідомляв «Голос з-над Бугу», цьогоріч за співфінансуванням з державного, обласного і районного бюджетів Сокальська районна рада закупила по державній програмі п’ять нових шкільних автобусів. Один вже передано Жвирківській школі, а минулого тижня другий автобус освятили та передали на баланс Тартаківської.
На урочисту подію до Тартакова завітали голова районної ради Микола Пасько, директор Центру з обслуговування закладів освіти Сокальського району Микола Мисак, начальник відділу освіти РДА Руслана Антонюк, депутати районної ради Юрій Козійчук та Стефанія Мединська.

Освятив та окропив освяченою водою новий транспортний засіб парох села о. Богдан Лилик. Він зазначив, що якщо районна влада приїжджає в село, то завжди з подарунками. Цього разу з дуже важливим для мешканців всіх навколишніх сіл, адже їхні діти відтепер у ще кращих умовах добиратимуться до школи і з навчання додому. Отець Богдан вручив водію шкільного автобуса іконку і закликав щоранку, перед поїздкою, молитись про щасливу дорогу.

Голова районної ради Микола Пасько вручив директору Тартаківського НВК І-III ступенів Ользі Дідич номерні знаки від нового «Школярика» та технічний паспорт. Очільник району зазначив: «Я пам’ятаю свій перший візит у Тартаків як став головою районної ради. Люди перекрили дорогу в селі, бо тут було ціле бездоріжжя. Нам спільними зусиллями вдалось зробити і дорогу в Тартакові, і поремонтувати дах на школі, відкрили одну з найкращих амбулаторій сімейної медицини, реалізували кілька важливих проектів, а тепер – привезли сюди ще й новий «Школярик». Кілька місяців тому мав зустріч з батьками у цій школі, тоді окреслили завдання, нам якими ми працюємо. Дякую і відділу освіти, і Центру з обслуговування закладів освіти, і керівництву школи за тісну співпрацю. Думаю, спільними зусиллями нам вдасться зробити ще багато корисних справ».

Директор Тартаківської школи Ольга Дідич подякувала від імені учнів з Тартакова, Копитова, Романівки, Борку, Переспи, Боб’яти-на, Шарпанець, Лучиць, Лещатова, Спасова, Перв’ятич районній владі, керівництву віділу освіти, керівництву Центру з обслуговування закладів освіти Сокальського району за сприяння у виділенні автобуса, адже він був дуже необхідним.

Адже цей «Школярик» дасть змогу покращити підвіз дітей до школи, будуть розвантажені два інші автобуси. Деяким дітям доводилось виходити на шкільний автобус в 7,15 год. – а тепер, сподіваються, учні зможуть пізніше приїжджати в школу і їм буде менше чекати на уроки.

У ПЕРЕТОКАХ

Минулого тижня новий автобус «Школярик» освятили та передали на баланс Перетіцької школи.

З цієї нагоди до Перетік завітали

голова районної ради Микола Пасько, директор Центру з обслуговування закладів освіти Сокальського району Микола Мисак, начальник відділу освіти РДА Руслана Антонюк, Скоморохівський сільський голова Надія Гібляк, директор Стенятинської школи Роман Гесик.

Освятив новий транспортний засіб та окропив освяченою водою настоятель місцевого храму о. Михайло Вітт. Він зазначив, що цей «Школярик» служитиме на благо громаді, у ньому учні будуть їхати у комфорті та безпеці з Божою допомогою. Водію автобуса Богдану Штокалу священник вручив молитву водія, щоб він щоденно перед дорогою молився, щоб Ангел-хоронитель оберігав усіх дітей, які будуть в ньому їздити».

Директор Перетіцької школи Наталія Кнейчук зазначила: «Якість освіти залежить від багатьох аспектів, одним з найважливіших є доїзд учасників навчально-виховного процесу. «Школярик», який був досі у нашій школі – один з найстаріших, дуже часто виходив з ладу, але завдяки директору Центру з обслуговування закладів освіти Миколі Мисаку ми завжди знаходили вихід з ситуації. Дякую за розуміння батькам і дітям, конфліктних ситуацій вони не створювали через те, що не курсує шкільний автобус. Підвезення «Школяриком» – це безпека учнів у дорозі до школи і додому, це спокій батьків за своїх дітей. Тому наші батьківський, педагогічний і учнівські колективи щиро вдячні районній владі за розуміння проблеми, за співпрацю, за те, що виділили новий автобус для нашої школи. Це здійснення мрії багатьох жителів нашої громади – і батьків, і вчителів, і учнів».

Голова районної ради Микола Пасько вручив номерні знаки та техпаспорт на автобус директору школи Наталії Кнейчук. Він розказав присутнім, що за останні чотири роки для Сокальського району придбано вісім нових «Школяриків». Перетіцька школа повинна була отримати цей транспортний засіб ще торік. Проте через складні процедури закупівель, які проводив Департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації, автобуси так і не придбали. Тому цього року депутати ще раз приймали рішення про виділення співфінансування для закупівлі «Школяриків» і Сокальський район отримав п’ять нових транспортних засобів. Були проблеми з їх реєстрацією в територіальному сервісному центрі МВС, оскільки зараз карантин, то там приймають лише згідно з електронною чергою, в яку дуже важко попасти. Тому Микола Пасько подякував Миколі Мисаку за забезпечення дотримання всіх процедур та оперативну передачу «Школяриків» у навчальні заклади Сокальщини: «Завдяки ефективній роботі Центру з обслуговування закладів освіти та суттєвій економії коштів освітньої субвенції, за останні роки, нам вдалось зробити дуже багато у навчальних закладах району. Зокрема, в Перетіцькій школі відремонтували дах. Тепер плануємо скерувати 140 тис. грн. для того, щоб замінити старий асфальт біля освітньої установи на бруківку. Навчальний рік учнівський та педагогічний колективи школи зустрінуть на новому подвір’ї».

Директор школи Наталія Кнейчук провела екскурсію школою та дитячим садочком, показала результати роботи працівників школи.

НА ВОЛИЦІ

Волицька школа І-III ступенів також 8 липня отримала новий «Школярик», завдяки якому учні та вчителі більш комфортно, безпечно та швидко будуть добиратись до освітньої установи.

На подвір’ї навчального закладу були священники Іван Бігун, Андрій Чехут, Володимир Жарський (вони освятили автобус), а також вчителі, голова районної ради Микола Пасько, керівник «Центру з обслуговування закладів освіти» Микола Мисак, начальник відділу освіти РДА Руслана Антонюк, депутат районної ради Олег Іванчина, Волицький сільській голова Надія Білик.

Всі вони щиро вітали шкільну громаду зі знаковою подією, адже потреба у своєчасному, безпечному і якісному підвезенні дітей є вкрай важливою. Сокальський район взяв участь в обласній Програмі розвитку освіти Львівщини та завдячуючи рішенню районних депутатів про виділення співфінансування з районної скарбниці, коштам з обласного і державного бюджетів, у 2020 році було придбано п’ять нових автобусів «Школярик». Отримали вже нові транспортні засоби навчальні заклади в Тартакові, Перетоках, Жвирці, Волиці, на черзі Белзька освітня установа.

Очільник районної ради Микола Пасько подякував депутатам та директору Центру з обслуговування закладів освіти Миколі Мисаку за сприяння у забезпеченні комфортного довезення дітей з сіл Зубків, Комарів до навчальних закладів Сокаля та Волиці. Він також пообіцяв, що цього року в Волицькій загальноосвітній школі зроблять ремонт системи опалення, щоб діти навчались зимою у теплих і затишних класах.

Цього ж дня свої уродини відзначав депутат районної ради, директор ПАФ «Білий Стік», заслужений працівник сільського господарства України Олег Іванчина. Він відомий не лише в своєму окрузі, меценат та благодійник, отримав дуже багато теплих слів та побажань. М. Пасько вручив імениннику подяку, подарунки і зазначив, що Олег Антонович – людина з якої треба брати приклад і у якої можна повчитись, як організовувати бізнес, як треба сумлінно працювати депутатам.

Подяку від парафіян церкви Вознесіння Господнього м. Сокаль Олегу Іванчині вручив священник Володимир Жарський. А о. Іван Бігун всім присутнім подарував образки Божої Матері.

За останні два роки Волицький навчальний заклад отримав з бюджетів різних рівнів 2 млн. 255 тис. грн. За ці кошти придбано обладнання для ще одного класу Нової Української Школи, меблі, комп’ютерну техніку, замінені вікна та двері, зроблено капітальний ремонт туалетів та даху майстерні. Завдяки коштам з районного та сільського бюджетів, державній субвенції соціально-економічного розвитку та спонсорським коштам від агрофірми «Білий Стік» у Волицькій школі капітально відремонтували покрівлю. Тому, на завершення урочистостей, директор школи Ганна Кус подякувала Сокальській районній раді, Центру з обслуговування закладів освіти та всім, хто постійно опікується проблемами навчального закладу та допомагає створювати належні умови для навчання і виховання дітей.

Ольга ДЕНИСЮК, Василь СОРОЧУК.
Фото авторів.