Головна Економіка НОВІ ПОТУЖНОСТІ СОКАЛЬСЬКОГО ЕЛЕВАТОРА

НОВІ ПОТУЖНОСТІ СОКАЛЬСЬКОГО ЕЛЕВАТОРА

У ПП «Західний Буг», яке функціонує у смт. Жвирка, 28 лютого ввели в експлуатацію другу чергу елеваторного комплексу. Це збільшило його потужність на 20 тисяч тонн. З цієї нагоди сюди завітали голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова райдержадміністрації Роман Токай, заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Людмила Гончаренко, начальник відділу агропромислового розвитку Сокальської райдержадміністрації Олег Коханчук, Жвирківський селищний голова Іван Кошлай та інші.

Заступник директора ПП «Західний Буг» Юрій Одноріг розповів про підприємство, яке було засноване в 2003 році і розпочало діяльність на Сокальщині на двох тисячах гектарів землі. Сьогодні вже обробляє 12 тисяч га. П’ять років тому воно придбало Сокальський елеватор, який занепадав. На той час його виробнича потужність була 28 тисяч тонн. Після реконструкції елеватор знову «служить» людям і складається з трьох частин: перша – це польська, побудована у 1936ому, її потужність 1800 тонн, друга – загальною потужністю 28 тисяч тонн. Торік збудували третю, потужністю 20 тис. тонн.

На сьогодні виробнича потужність Сокальського елеватора 48 тисяч тонн, враховуючи кратність приймання зерна і відвантаження елеватор за рік обробляє 120 тисяч тонн зерна, що повністю задовільняє компанію «Західний Буг» і фермерів Сокальщини, які здають сюди зерно для продажу на експорт. Тут приймають озиму пшеницю, сою, ріпак, кукурудзу й горох з підвищеними показниками вологості, засміченості та доводять її до товарних кондицій. Мають роботу 17 осіб, а в сезон – 25.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив, що «важливо в нашому аграрному комплексі не тільки виростити продукцію, але й якісно її зберегти, для того, щоб аграрії отримали максимальний прибуток на піку ціни. Ми відкриваємо елеватор місткістю 20 тисяч тонн, інвестиція – 20 мільйонів гривень. Звичайно, дуже приємно, що ще декілька десятків робочих місць у Сокальському районі будуть створені і люди не їздитимуть за кордон, а отримуватимуть заробітну плату на місці. В ПП «Західний Буг» заробітна плата за минулий рік сягнула 15 тисяч гривень».

Далі декан Сокальського деканату, настоятель місцевої УГКЦ отець Петро Звір освятив приміщення комплексу. Символічну стрічку перерізали голова ОДА Олег Синютка, голова РДА Роман Токай, заступник директора ПП «Західний Буг» Юрій Одноріг.

Опісля голова ОДА Олег Синютка оглянув елеваторний комплекс, цікавився принципом його роботи.

Директор Сокальського елеватора Андрій Сагайдак ознайомив присутніх з роботою пульту управління другої черги елеватора, яка була побудована у 2017 році. Він розповів, що з цього робочого місця один чоловік керує процесом прийомки, очистки, зберігання, завантаження і вивантаження зерна у вагони, яке може відбуватися одночасно. Оператор задає певну функцію на пульті й система працює в автоматичному режимі. Коли ж сталася поломка чи якась нештатна ситуація, то легко виправити неполадку, оскільки датчики інформують на пульті, де це відбулося.
«Західний Буг» – аграрна компанія, основним напрямком діяльності якої є вирощування зернових, технічних та кормових культур, їх зберігання та реалізація. У 2016ому підприємство повністю перейшло на технологію безвідвального обробітку ґрунту (ресурсозберігаюча технологія передбачає обробку ґрунту без перевороту пласта зі збереженням на поверхні поля значної частини пожнивних залишків попередньої культури).

Це зацікавило очільника ОДА Олега Синютку і він побував на Жвирківському підрозділі ПП «Західний Буг», оглянув його територію, ремонтну майстерню, машиннотракторний парк, їдальню та поспілкувався з механізаторами.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.