Головна Політика У сесійній залі Сокальської районної ради 12 березня відбувся публічний звіт про...

У сесійній залі Сокальської районної ради 12 березня відбувся публічний звіт про виконану роботу в 2017 році голови райдержадміністрації Романа Токая

. Він відбувся за участі голови Львівської ОДА Олега Синютки, котрий зазначив, що вже третій рік поспіль по завершенню року підводять підсумки в кожному районі, де звітує керівник районної адміністрації, а після цього присутні мають змогу задати йому запитання чи подати пропозиції. Наголосивши, що дуже важливе «живе» спілкування влади з жителями району. Водночас, це можливість громадськості привернути увагу влади до своїх наболілих питань.

Присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять військовослужбовців – Юрія Луговського з Червонограда та Андрія Іванишина зі Львова, які загинули 9 і 11 березня на Донбасі та усіх, хто віддав своє життя за нашу державу та рідну землю. «На превеликий жаль, рахунок втрат від Львівщини вже досягнув 283 осіб», – з сумом сказав очільник ОДА.

Голова РДА Роман Токай розповів про основні підсумки соціальноекономічного розвитку району в 2017 році.

Свої думки та зауваження щодо робот и та пропозиції на що потрібно звернути увагу нині висловили заступник голови районної ради Василь Бойко та Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, які також окреслили коло питань, які потребують вирішення та відзначилидобру співпрацю з Сокальською РДА.

Присутні у залі мали можливість розповісти про наболіле та задати запитання очільникам області та району. Загалом спілкування керівників Львівської ОДА та Сокальської РДА з громадськістю тривало майже три години. Зокрема, громадський активіст села Борятин Остап Сидоряк вів мову про виділення земельних ділянок для учасників АТО в Острівській сільській раді, де на його думку, є порушення. Іван Пелип пригадав, що декілька років тому планували відремонтувати багатоповерхівку у Червонограді по вулиці Львівська, 21, щоб згодом віддати під квартири учасникам АТО, але так не сталося. А це, на його думку, вирішило б проблему зі житлом для атовців. Ще він просив відновити рейс автобуса СокальЖвирка до залізничного вокзалу, щоб люди могли дістатися до потяга. Єлизавета Цар скаржилася, що через Добрячин не можна проїхати, бо там великі вибоїни, та з болем розповіла про те, що не в кращу сторону змінюється центр Сокаля, де скоро заміcть дерев будуть автостоянки. Григорій Казанівський звинуватив владу в бездіяльності та небажанні служити громаді, бо ті не прислухаються до її думки, не дбають про дороги, залучення інвесторів, а використовують кошти на свій розсуд, на жаль, не завжди, на його думку, доцільно. Депутат Михайло Веклин звернув увагу на проблемі переоформлення земельних паїв померлих та просив збільшити штат ЦНАПу, щоб зробити його роботу ефективнішою та наголосив, що цьогоріч виділено значно більше коштів на ремонт доріг району, ніж за всі попередні роки, а завдяки участі у мікропроектах залучено багато інвестиційних коштів, які значно покращили вигляд соціальних закладів району. Прийомна мама Марія Возьна з Хлівчан подякувала очільникам області та району за придбане житло для дітей. А таких родин на Сокальщині чимало. Депутата міської ради Юрія Товарянського цікавило чому в районі не проводиться аудит земель, бо не всі платять податок за неї, а це недоотримані кошти до бюджету міста, та коли керівник КП «Сокальжитлокомунсервіс» відзвітує про використані кошти за минулий рік. Олег Солодяк торкнувся ще двох наболілих тем – дороги Р15 і створення ОТГ. Олександр Стадник звернув увагу на неефективну роботу правоохоронних органів району та критикував їх діяльність…

Запитання зі зали «сипалися» і «сипалися». Тож тут було справді «гаряче». Очільник області давав відповіді, а окремі нотував, пообіцявши взяти їх під особистий контроль. Олег Синютка запевнив, що в 2018 році район матиме підтримку обласної влади у вирішенні актуальних питань соціальноекономічного розвитку. Мова йшла про ремонт доріг, в тому числі СокальСтоянів, Жовква – Ковель (Р15), насамперед, від переїзду від Соснівки до Великих Мостів. Говорячи про процес децентралізації, голова облдержадміністрації наголосив, що лише два райони – Сокальський і Дрогобицький – не мають затвердженого перспективного плану створення об’єднаних територіальних громад, і запевнив, що ніхто на силу місцеві громади не буде об’єднувати. Однак просив врахувати досвід новостворених маленьких ОТГ, які не є фінансово спроможними і ледь виживають. Нині вони уже думають про об’єднання з сусідніми громадами. Тож навіщо йти таким складним шляхом… Серед інших, які звучали, в основному, були питання про екологію та охорону довкілля, соціальноправовий захист учасників АТО та ін.

Підсумовуючи діалог із громадою Сокальщини, Олег Синютка зауважив, що у нього склалося враження, що місцева влада мало спілкується з громадянами. Тому дасть доручення керівникам району більше часу приділяти спілкуванню з людьми, щоб ті могли почути про потреби жителів з найвіддаленіших куточків району та доносити їм, що вже зроблено і буде робитися на теренах Сокальщини. Він наголосив, що у районі залишаються ключовими дві проблеми: перша – це робочі місця, друга – дороги, навіть не зважаючи на те, що торік було інвестовано в них 84 мільйони гривень, а це найбільша сума за всі роки. На жаль, кількість доріг, які потрібно відремонтувати, є набагато більшою, ніж можливості. Тому наступного року акцентуватимуть увагу на їх ремонті. Звичайно, хотілося, щоб в Сокалі появився потенційний сильний інвестор. Він також зазначив, що в порівнянні з іншими районами Львівщини, Сокальщина є в чомусь кращою, а в чомусь їй потрібно ще набирати обертів.

– Однак найголовніше, – підкреслив він, – що на Сокальщині живуть добрі й дуже працьовиті люди, які вболівають за своє село, місто, район. А це та перевага, яка обов’язково дасть плоди, дозволить бути успішними та покращить життя громадян. Ми крок за кроком рухаємося вперед. Не сумнівайтеся, цей шлях пройдемо, за нас це ніхто не зробить…

Щирість голови Львівської ОДА О. Синютки викликала у сокальчан довіру. Тож після зустрічі підходили до нього з своїми наболілими проблемами, сподіваючись, що їх нарешті почують, допоможуть і правда… восторжествує.

Любов ПУЗИЧ.

 

Фото автора.
«»…