Головна Економіка Підприємці на загальній системі оподаткування сплачуватимуть ЄСВ поквартально

Підприємці на загальній системі оподаткування сплачуватимуть ЄСВ поквартально

Cокальське відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що відповідно з 01.01.2018 року набрали чинності зміни щодо розміру та обчислення ЄСВ внесені до Закону №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», згідно якого внесено зміни і до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Для фізичних осіб – підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або осіб, які проводять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності; членів фермерського господарства встановлено нові строки сплати єдиного внеску.

Зазначені особи будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок.

У 2017 році дана категорія платників внески сплачувала – один раз на рік.

Фізичні особи підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування, сплачують ЄСВ щокварталу.

Сума єдиного внеску для таких платників єдиного податку не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (22 відсотки від мінімальної заробітної плати – 819,06 грн.) та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (п’ятнадцять розмірів мінімальної заробітної плати – 12285,90 грн.). При цьому, такі платники єдиного податку визначають базу нарахування єдиного внеску самостійно.

 

 

Зміни в обчисленні ЄСВ набрали чинності з 1 січня 2018 року

Cокальське відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що максимальна база нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) в 2018 році складатиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати – 55 845 грн. (було 25 розмірів прожиткового мінімуму- 44 050 гривень).

Платниками ЄСВ відтепер також будуть і члени фермерського господарства, у разі, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

У разі, якщо фізичні особи підприємці і члени фермерського господарства отримують пенсію або соціальну допомогу, вони звільняються від сплати ЄСВ за себе.

ФОП – платники єдиного податку першої групи втрачають право на сплату половинної (0,5) ставки мінімального страхового внеску ЄСВ. Такі платники з 2018 року будуть сплачувати його в повному мінімальному розмірі, як і інші ФОП, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн.). Мінімальний розмір ЄСВ буде складати 819,06 гривень.

Фізичні особи, які виконують роботи на підставі договору цивільно-правового характеру, фізичні особи – підприємці, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства відтепер підлягатимуть загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.

 

Начальник Сокальського відділення

Червоноградської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області                                                       Н.Я. Жолудєва