Головна Економіка Підприємцям на загальній системі – збільшення витрат та зменшення доходу

Підприємцям на загальній системі – збільшення витрат та зменшення доходу

Головний державний інспектор Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Прачун Галина Іванівна на зустрічі з фізичними особами – підприємцями, яка відбулася в приміщенні Сокальського відділення ознайомила присутніх із змінами внесеними Законом України від 21.12.2016 року № 1797 до Податкового кодексу. Зокрема, наголосила на правильність заповнення податкової декларації  про майновий стан і доходи за 2016 рік.

Зазначила, що підприємцям які перебувають на загальній системі оподаткування дозволено  зменшити виручку до оподаткування, якщо ФОП – роздрібний торговець підакцизними товарами,  – на суму акцизного податку з реалізованих ним  підакцизних товарів (за новим пп. 177.3.1 ПКУ).

Також дозволено збільшувати витрати на:

суми податків, зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи – підприємця (крім ПДВ, якщо ФОП-платник ПДВ, та акцизного податку, ПДФО та податку на майно);

платежів, сплачених за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою – підприємцем;

витрати на одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з господарською діяльністю фізичної особи – підприємця;

Крім того, відповідно до змін,  внесених до ст. 177 Податкового кодексу Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII ФОП на загальній системі оподаткування отримали право за власним бажанням включати до витрат амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат. Якщо таке рішення буде підприємцем прийняте, то:

Амортизації підлягатимуть витрати на:

–         придбання основних засобів та нематеріальних активів;

–          самостійне виготовлення основних засобів.

Не підлягатимуть амортизації та повністю включатимуться до складу витрат звітного періоду витрати на:-  проведення ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних засобів;

–   ліквідацію основних засобів (у частині залишкової вартості).

Не підлягатимуть амортизації такі основні засоби подвійного призначення:
–  земельні ділянки;

–   об’єкти житлової нерухомості;

–   легкові та вантажні автомобілі.

Розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюватиметься підприємцем лише одним методом – прямолінійним, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, на строк корисного використання об’єкта основних засобів та нематеріальних активів.

При цьому те, які активи підприємця можуть бути визнані ним основними засобами, встановлено пп. 14.1.138, а нематеріальними активами –14.1.138 Податкового кодексу. І їх первісна вартість (тобто,  витрати на придбання чи самостійне виготовлення) мають бути  підтверджені підприємцем документально.

Строк корисного використання таких необоротних активів підприємець визначатиме сам, але він не може бути меншим за мінімальний, встановлений новим пп. 177.4.9 ПКУ.