Головна Економіка ПОДАТКИ ОЧИМА ДІТЕЙ

ПОДАТКИ ОЧИМА ДІТЕЙ

Вже стало традицією Державною фіскальною службою щорічно проводити однойменний конкурс дитячої творчості, який спрямований не тільки на поглиблене вивчення молоддю ролі, значення та місця податків у житті держави, але й дає можливість підростаючому поколінню ширше розкрити свої творчі здібності. До того ж заохочує до участі учнів загальноосвітніх навчальних закладів від 7 до 15 років. І цей рік не став винятком. Він не є легким, бо проводиться на податкову та митну тематики та відбувається у два етапи: районний та регіональний. Завершився перший етап, який тривав упродовж лютогоберезня.

21 квітня у Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ відбулося урочисте нагородження його переможців. Дітей, батьків та викладачів мистецьких шкіл тепло зустріли працівники фіскальної служби району. Начальник відділення Наталія Жолудєва наголосила, що конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей» дає можливість виявити, наскільки діти розуміють роль, місце та значення податків, як орієнтуються в сьогоденні, сприяє формуванню економічної грамотності та податкової культури у школярів – майбутніх платників податків. І з приємністю констатувала, що кожного разу юні митці Сокальщини приємно вражають своєю творчістю, оригінальністю і новими ідеями. Діти у своїх творчих роботах, а їх цьогоріч надійшло 60, проявляють фантазію та майстерність. Це були малюнки, літературні твори та твори прикладного мистецтва. Кожна робота є варта уваги. Їх із великим задоволенням читали та оглядали члени комісії.

Сподіваємося, що вони не залишаться поза увагою дорослих і надихнуть їх до доброчинних дій•та добровільної сплати податків.

Комісія визначила 16 переможців першого туру конкурсу, які повністю розкрили актуальність та повноту його тематики, з них 8 художніх творів, 4 – літературних, дві роботи, створені за допомогою комп’ютерної графіки, два твори декоративноприкладного мистецтва.

Відтак у номінації «Художній твір» у першій віковій категорії – (711 років): перше місце виборола Дарія Пархомук (Жвирківська ЗШ IIII ст.), друге – Вероніка Кравчук (Сокальська ЗШ IIII ст. №5) та Світлана Сенюта (Великомостівський центр дитячої та юнацької творчості), третє розділили Маркіян Денека (Сокальська ЗШ IIII ст. №5) і Дмитро Книш (Жвирківська ЗШ IIII ст.).

У другій віковій категорії (1215 років) – перше місце у Владислава Мосійчука (Княжівська ЗШ IIII ст. ), друге – Олександра Вося (Великомостівська ЗШ IIII ст.) третє – Олега Ляльки (Сокальська станція юних техніків).

У номінації «Літературний твір» друга вікова категорія (711 років), перше місце посіла Надія Пасічник (Сокальський БДЮТ), друге – Юлія Шийка (Великомостівський центр дитячої та юнацької творчості), третє у Анастасії– Роксолани Волощук (Великомостівська ЗШ IIII ст.) та Олега Маркевича (Войславицька ЗШ III ст.).

У номінації «Комп’ютерна графіка» друга вікова категорія (1215 років): перше місце виборов Михайло Пограничний, друге – Юлія Чопик (обидної з Великомостівської ЗШ IIII ст.). Вироби прикладного декоративного мистецтва: перше місце у Вікторії Квартирук (Великомостівська ЗШ IIII ст.), друге – в Анастасії Сковрон (Великомостівський центр дитячої та юнацької творчості).

16 творчих робіт направлені до Головного управління ДФС у Львівській області для участі у другому етапі конкурсу.
Наталія Жолудєва та завідувач сектору обслуговування платників Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Богдана Жукова вручили переможцям грамоти, солодощі та подарунки.

Керівник гуртка екологічного клубу Великомостівського Центру дитячої юнацької творчості Ольга Синюта подякувала податківцям за організацію конкурсу, який дає змогу великій кількості дітей з одного боку опанувати податкові ази, а з іншого – стало чудовою можливістю для юних дарувань творчо реалізувати свої ідеї та продемонструвати талант та творчі здібності в прозі, поезії, у сфері образотворчого і прикладного мистецтва.

Н. Жолудєва зазначила, що конкурс «Податки очима дітей» спрямований на формування економічної грамотності та культури у майбутніх платників. Бо виховання і розуміння дітьми з шкільних років необхідності дотримання законів, в тому числі щодо сплати податків, дозволить зробити успішну та процвітаючу країну. Адже діти своїм прикладом показують дорослим, що необхідно дбати про державу, громадянами якої ми є. Вона зауважила, що, незважаючи на свій юний вік – від 7 до 15 років, діти зуміли образно показати, розкрити своє бачення, поділились роздумами та міркуваннями, якими важливими й необхідними для розвитку держави є податки, для чого їх сплачують і куди вони використовуються.

Зокрема, комісію вразили малюнки юних художників Владислава Мосійчука з Княжого та Даринки Пархомук зі Жвирки, які легко розкрили тему, подаючи яскравими та зрозумілими для однолітків образами, своє бачення наповнення бюджету та збору податків, підкресливши, що щоденна праця податківців дуже важлива та кропітка, бо вони по крупинці збирають до бюджету надходження для того, щоб діти могли спокійно зростати, отримували безкоштовну освіту, а їхні батьки – достойну зарплату та пенсії.

Вихованка фольклорного гуртка Сокальський будинок дитячої та юнацької творчості Надія Пасічник, яка навчається у 10 класі ЗСШ №3, прочитала байку про податки, які треба платити неодмінно, щоб наша країна розвивалася і процвітала, бо «Слава нашого податку – Україна у достатку».

По закінченні другого етапу, який відбудеться протягом травня у ГУ ДФС у Львівській області, творчі роботи конкурсантів зможуть побачити усі, хто приходитиме у Сокальське відділення Червоноградської ОДПІ.

Очільник фіскальної служби району щиро подякувала молодим талантам, батькам, їхнім викладачам за працелюбність, завзятість, побажала міцного здоров’я, відмінних успіхів у навчанні та творчого самовираження.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.