Головна Економіка Про зміни законодавства та податкові перспективи

Про зміни законодавства та податкові перспективи

Суб’єкти господарювання – підприємці, представники неприбуткових організацій, бухгалтери юридичних підприємств Сокаля на семінарі спілкувались із фахівцями Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ про актуальні питання податкового законодавства та перспективи податкових змін у 2017 році.

Фахівці Сокальського відділення нагадали про зміни в адмініструванні податку на прибуток та вкотре звернули увагу бухгалтерів неприбуткових установ на предмет відповідності статутних документів організацій до вимог діючого законодавства, а у разі необхідності та з метою подальшого перебування організації у Реєстрі неприбуткових організацій і установ – внесення до них змін до 1 липня 2017 року.
Завідувач сектору податків і зборів з юридичних осіб Оксана Лисяк приділила увагу адмініструванню ПДВ, розповіла про ряд актуальних роз’яснень з непрямого податку, а в. о. завідувача сектору податків і зборів з юридичних осіб Марія Кохан проконсультувала щодо податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного соціального внеску. Завершився семінаp у форматі запитань – відповідей та активної дискусії.

За «круглим» столом – податківці та аграрії

У Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ відбулась зустріч за «круглим столом» з сільськогосподарськими товаровиробниками. Темою стали зміни в Податковому кодексі України, пов’язані із скасуванням спецрежиму оподаткування ПДВ.

Під час зустрічі обговорювалися питання щодо виплати мінімальної заробітної плати, гарантій її забезпечення, відповідальності за порушення трудового законодавства.

Також присутнім розповіли про новації в адмініструванні податком на доходи фізичних осіб, єдиного податку, єдиного соціального внеску.

Було акцентовано увагу на правове врегулювання земельних відносин у сільському господарстві, порядок оформлення та реєстрації договорів оренди земельних ділянок, соціальна та фінансова відповідальність роботодавців за допуск працівників до роботи без укладання трудових договорів та за використання нелегальної найманої праці. Усім платникам, які сумлінно виконують свій конституційний обов’язок, своєчасно та в повному обсязі, сплачуючи кошти до державної скарбниці, висловлено подяку.

Аграрії, в свою чергу, цікавились питанням оприлюднення реєстру щодо відбору сільськогосподарських товаровиробників для дотацій та терміном подання заяви для такої дотації.

Розширено перелік витрат фізичної особипідприємця
Cокальське відділення Червоноградської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області інформує, що внесено зміни до статті 177 Податкового кодексу, відповідно до яких розширено перелік витрат фізичної особи – підприємця від провадження господарської діяльності на суми податків, зборів, які пов’язані з господарською діяльністю такої фізичної особипідприємця (крім податку на додану вартість для фізичної особи – підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку встановлених законом; платежів, сплачених за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичної особи – підприємця; одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з господарською діяльністю фізичної особипідприємця.
Крім того, фізичним особампідприємцям надано право на амортизацію основних засобів, що використовуються у діяльності (крім земельних ділянок, житлової нерухомості та автомобілів).

Наталія ЖОЛУДЄВА, начальник Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.