Головна Економіка РАЙОННІ ДЕПУТАТИ ПІДТРИМАЛИ ВИМОГИ ШАХТАРІВ

РАЙОННІ ДЕПУТАТИ ПІДТРИМАЛИ ВИМОГИ ШАХТАРІВ

15 листопада відбулось XXXV позачергова сесія VII скликання Сокальської районної ради. На порядку денному було одне питання – «Про звернення до Президента України, Прем’єрміністра України, Голови Верховної Ради України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, голови ЛОДА, голови ЛОР щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля».

Заступник голови районної ради Василь Бойко (очільник районної ради Микола Пасько цього дня перебував у Києві в Міністерстві екології та природних ресурсів України з приводу створення національного парку та будівництва сонячних електростанцій на території району) повідомив, що позачергова сесія була скликана терміново з метою підтримати шахтарів нашого регіону. «Адже через постійні проблеми із виплатою заробітної плати, надходження зарплати невчасно і не в повному обсязі, люди просто доведені до відчаю і вдаються до рішучих заходів. Зокрема, кілька днів в приміщенні ДП «Львіввугілля» голодують голови НПГУ шахти «Степова» Василь Семканич та шахти «Межирічанська» Василь Лесняк. У держпідприємстві відбулась нарада за участю керівників вугільної галузі району, представників влади Сокальщини та Червонограда і ЛОДА, на якій озвучували проблеми з виплатою заробітної плати. Тому Сокальська районна рада вирішила не стояти осторонь, а висловити свою підтримку вимоги шахтарів», – наголосив Василь Бойко. Звернення підтримали 22 депутати.

Про звернення до Президента України, Прем’єр Міністра України, Голови Верховної Ради України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, голови Львівської ОДА, голови Львівської обласної ради щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля»

Pішення №660 ХХХV сесія VІІ скликання Сокальської районної ради від 15 листопада 2018 року

Керуючись ст. ст. 140, 144 Конституції України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», для стабільної роботи вугільних підприємств ДП «Львіввугілля», забезпечення функціонування соціальної інфраструктури Сокальського району, враховуючи рекомендації президії районної ради, Сокальська районна рада Львівської області, –

ВИРІШИЛА:

1. Прийняти звернення до Президента України, Прем’єрМіністра України, Голови Верховної Ради України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, голови Львівської ОДА, голови Львівської обласної ради щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля», що додається

2. Направити звернення до Президента України, Прем’єрМіністра України, Голови Верховної Ради України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, голови Львівської ОДА, голови Львівської обласної ради.

3. Звернутись листом до Львівської обласної ради з проханням прийняти аналогічне звернення щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля».

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії з ЗМІ.

Василь БОЙКО, заступник голови районної ради.

Президенту України Порошенку П. О.
Прем’єрМіністру України Гройсману В. Б.
Голові Верховної Ради України Парубію А. В.
Міністру енергетики та вугільної промисловості України Насалику І. С.
Голові Львівської ОДА Синютці О. М.
Голові Львівської обласної ради Ганущину О. О.
Звернення щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля»

В шахтарських колективах ДП «Львіввугілля» склалась вкрай напружена ситуація у зв’язку з невиплатою заробітної плати за вересень та жовтень 2018 року. Така ситуація протягом цього року тримала колектив у постійній соціальній напрузі, що призвело до масових акцій протесту в м. Червонограді та Сокальському районі. Обурення в шахтарських колективах досягло критичної межі. Шахтарі розпочали акції протесту. Адже іншого виходу, щоб довести своє право на працю та гідну оплату у них не залишається.

Наша стурбованість, як представників територіальних громад Сокальського району є цілком обгрунтованою, оскільки значну частину жителів регіону становлять працівники вуглевидобувних підприємств, праця яких є престижною і потребує гідної оплати та забезпечення соціальних гарантій.

Окрім того, шахтарі вимагають скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 07.11.2018 року №559 «Про реорганізацію Державного підприємства «Львіввугілля», згідно з яким Державне підприємство «Львіввугілля» реорганізовується шляхом приєднання до Державного підприємства «Національна вугільна компанія» з адресою розташування в м. Києві. Зазначаємо, що ДП «Львіввугілля» є бюджетоутворюючим підприємством для Сокальського району. У питомій вазі доходів районного бюджету надходження податку з доходів фізичних осіб від підприємств вугільної промисловості становить 45%. Порядок сплати податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) до бюджету передбачено статтею 168 ПКУ, відповідно до якої ПДФО, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України (далі – БКУ). Відповідно до статті 64 БКУ ПДФО, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах ПДФО, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.

Підпунктом 168.4.3 пункту 168.4 статті 168 ПКУ передбачено, що суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа.

На даний час невідомо чи буде бажання у ДП «Національна вугільна компанія» залишити ДП «Львіввугілля» чи шахти відокремленими підрозділами. А якщо залишаться, то чи уповноважить їх ДП «Національна вугільна компанія» нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ. Таким чином виникає ситуація коли вугільні підприємства будуть провадити свою діяльність на території Сокальського району, негативні наслідки діяльності вугільної галузі залишаються невирішеними і є проблемою для мешканів району, а тоді як податки від їх діяльності будуть зараховуватись до бюджету м. Києва.

Оскільки серед доходів районного бюджету надходження податку з доходів фізичних осіб від підприємств вугільної промисловості становить 45% то під загрозою фінансування усієї соціальної сфери – освіти, культури, охорони здоров’я, а також фінансування вирішення екологічних проблем, доріг та іншого.

Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення стабільної роботи вугільних підприємств ДП «Львіввугілля» та недопущення соціального напруження в районі, звертаємося до Вас з проханням:

– терміново забезпечити виплату заборгованості по заробітній платі працівникам ДП «Львіввугілля» за вересень та жовтень 2018 року;

– скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 07.11.2018 р. №559 «Про реорганізацію Державного підприємства «Львіввугілля»;

– виділити кошти на модернізацію шахт «Степова» та «Межирічанська»;

– вирішити питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників ДП «Держвуглепостач», які винні у невиплаті заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля».

Прийнято на ХХХV сесії Сокальської районної ради Львівської області VІІ скликання 15.11.2018 р.