Головна Листи ПОКЛИКАННЯ ДО СВЯТОСТІ СЬОГОДНІ

ПОКЛИКАННЯ ДО СВЯТОСТІ СЬОГОДНІ

3-4 листопада 2018 року делегати СокальськоЖовківської єпархії взяли участь у ІІІ Всеукраїнському з’їзді мирян, який відбувся в Києві у Патріаршому соборі Воскресіння Христового та Виставковому центрі на Лівому березі, присвячений пам’яті праведного митрополита Андрея Шептицького.

Християнський з’їзд розпочався Божественною Літургією, яку очолив єпископпомічник Київської Архієпархії владика Йосиф Мілян.

На з’їзді були присутні близько 250 учасників з усіх екзархатів та єпархій УГКЦ в Україні, які є представниками багатьох мирянських молитовних спільнот, зокрема: «Апостольства Молитви», «Матері в молитві», «Апостольства Доброї Смерті», «Братства Матері Божої Неустанної Помочі», спільнот «Живої вервиці», «Українська молодь – Христові», Біблійних товариств, Марійських дружин, «Лицарі Колумба», «АІС – Міжнародна Асоціація Милосердя» та інших мирянських рухів.
Делегатів з’їзду СокальськоЖовківської єпархії очолив голова комісії мирян СокальськоЖовківської єпархії о. Ярослав Царик.

Мета з’їзду – переосмислення «покликання до святості сьогодні», як основа для формації мирян і створення найкращої пасторальної моделі для формації та апостоляту мирян нашої Церкви на зразок Католицької Акції. Адже бути святим – означає бути свідком Ісуса Христа та вірним Богові.

Завданням з’їзду мирян стати перед Божим обличчям і спитати себе, один одного та нашого Господа, як нам сьогодні здійснити наше життєве завдання, як збагнути, що треба робити, аби жити життям вічним? Щоби наші миряни зрозуміли своє завдання, покликання і відповідальність у сучасному житті Церкви.

Адже в процесі спілкування, кожен зможе знайти відповідь на це запитання. Мусимо запитати себе сьогодні, які необхідні умови, обставини, засоби, аби могти щораз, то повніше ставати собою. Зреалізувати своє покликання до святості і справді бути образом невидимого Бога сьогодні для сучасного світу. Умовами, середовищем, де це покликання можна зреалізувати – це є Церква і дуже важливо не просто відкрити своє життєве покликання, не просто сказати Богові «так», а у витривалості до кінця життя це покликання здійснити.

«Віднайти кожному свою особисту дорогу до святості – це є те, що Церква повинна допомогти кожній людині зробити. Священики повинні супроводжувати своїх вірних до святості», – вважає Предстоятель.

Покликання бути мирянином у сьогоднішньому світі – непроста дорога. Але дорога, якою можна і потрібно йти, аби стати святим. УГКЦ є відкритою Церквою для всіх. Її метою є «святість об’єднаного Божого люду» Блаженніший Святослав наголосив: «Робити видимим невидимого Бога сьогодні – це є наш меседж до всіх мирян. Нехай ці слова святого Атанасія будуть ключем до наших сьогоднішніх роздумів. Бути святим – це сповняти Божу волю у щоденному житті.

В рамках ІІІ з’їзду мирян відбувся Форум «Відкриті двері УГКЦ». Під час якого учасники працювали на шістьох панелях: «Формація і апостолят мирян сьогодні»; «Вихованню – так: родина, школа, неформальна освіта», «Церква і духовний супровід»; «Церква і суспільство: соціальна діяльність УГКЦ»;

«Соціальновідповідальний бізнес»; «Сучасні медіа і Церква»; «Суспільнополітичні і моральні виклики сьогодення».

Присутні делегати, кожен з власного досвіду, під час презентацій своїх спільнот намагались донести до присутніх свою історію долучення до святості. Багато цікавого і потрібного почерпнули учасники Форуму від спікерів та мали нагоду почути з перших уст свідчення присутності живого Бога не з біблійних часів, а із сучасності, з життя звичайних, таких як ми, християнукраїнців, які беззастережно довірились Богові.

Особисто від себе, як делегата ІІІ Всеукраїнського з’їзду мирян УГКЦ, складаю велику подяку Господу Богу за можливість взяти у ньому участь, голові комісії мирян СокальськоЖовківської єпархії о. Ярославу Царику та декану Сокальського деканату о. Петру Звіру за організаційну підтримку та супровід цієї поїздки.

Руслана ЧАПЛИК, делегат ІІІ Всеукраїнського з’їзду мирян, парафіянка храму Святого Духа смт. Жвирка.

«Будьте святі, як Я святий!» (1 Пт. 1, 16)