Головна Економіка Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує про електронні сервіси...

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує про електронні сервіси ДПС та електронно – цифровий підпис

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує

про електронні сервіси ДПС та електронно – цифровий підпис (ЕЦП)

Днями в Сокальській  ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбулася зустріч із платниками податків, на якій головний державний  інспектор Марія Кохан розповіла про електронні сервіси ДПС та ЕЦП.

Посадовець  розповіла, які саме сервісні послуги можна отримати через Електронний кабінет платника. При цьому звернула увагу, що завдяки електронним сервісам ДПС можна не лише подати податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку через Електронний кабінет, але й надіслати заяви, отримати довідки, ознайомитись з корисною інформацією від податкової служби тощо.

Марія Кохан наголосила, що Електронний кабінет працює цілодобово в реальному часі і не вимагає використання жодного додатково програмного забезпечення. Електронний кабінет є найбільш популярним сервісом ДПС, адже скорочує час на оформлення та подання податкової звітності, зберігаючи час для бізнесу.  Платники дізналися, що у приватній частині Електронного кабінету інформація щодо облікових даних, поданої звітності, стану розрахунків із бюджетом, листів, запитів, реєстрації податкових накладних оновлюється в режимі реального часу.

Платники цікавилися що таке електронний підпис (ЕЦП). ЕЦП – це дані в електронній формі, отримані за результатами криптографічного перетворення, які додаються до інших даних або документів і забезпечують їх цілісність та ідентифікацію автора.

За допомогою послуг ЕЦП можна підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо. Документи, підписані за допомогою ЕЦП, мають таку саму юридичну силу, як і звичайні.

Отримати послуги ЕЦП фізична або юридична особа може в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК).

Крім того, платникам було рекомендовано використовувати мобільний застосунок «Моя податкова», за допомогою якого можливо в режимі реального часу дізнатися про наявність чи відсутність податкового боргу, подати податкову звітність, сплатити податки до бюджету, отримати повідомлення про нарахування земельного податку, тощо.

Наприкінці зустрічі посадовець покроково, на конкретному прикладі показала, як застосунок завантажити на телефон та виконати ту чи іншу дію у мобільному застосунку «Моя податкова».