Головна Економіка Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:відбувся сеансу телефонного зв’язку «гаряча...

Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:відбувся сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» – про новації податкового законодавства в умовах воєнного стану

Нещодавно в Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Новації податкового законодавства в умовах воєнного стану».

На запитання платників податків відповідала старший державний інспектор Сокальської ДПІ Лілія Дика

Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» звернув увагу, що у 2023 році платники податків мають застосовувати нові форми податкових декларацій: з податку на прибуток підприємств; про майновий стан і доходи; з плати на землю; з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Нагадала, що з 1 січня 2023 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року та зазначив випадки, в яких подання декларації про майновий стан і доходи є обов’язковим. Звернула увагу, що на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді.

Під час «гарячої лінії» дозвонювачі цікавилися  порядком отримання електронного цифрового підпису, механізмом та нюансами подання звітності в електронному вигляді.

Платники запитували про застосування РРО/ПРРО. Зокрема, цікавилися порядком  реєстрації програмного РРО та його використанням при здійсненні розрахунків в безготівковій формі, через мережу Інтернет.

Також, громадян цікавили питання декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році, легалізації заробітної плати, мінімальне податкове зобов`язання (МПЗ) та плата за землю, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, права громадян на податкову знижку.

На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані роз’яснення в межах чинного законодавства.