Головна Економіка У Сокальській податковій відбувся брифінг

У Сокальській податковій відбувся брифінг

Н.Жолудєва, завідувач Сокальської ОДПІ

У Сокальському відділені Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся брифінг начальника Наталії Жолудєвої (на знімку) з журналістами місцевих ЗМІ, на якому йшлося про роботу Центру обслуговування платників (скорочено – ЦОП) Сокальського відділення.

Наталія Жолудєва наголосила, що Центр обслуговування платників створено з метою забезпечення виконання вимог Закону України від 6 вересня 2012 року № 5203VI «Про адміністративні послуги» та для надання послуг і сервісів фізичним та юридичним особам, які звертаються за отриманням таких послуг. Це постійно діючий робочий орган Сокальського відділення, у якому фахівці фіскальної служби надають адміністративні послуги та консультації, а також приймають звітність, вхідну кореспонденцію тощо. Тут створено належні умови для обслуговування платників податків та громадян, які можуть отримати консультації з питань, які належать до компетенції органів Державної фіскальної служби.

У ЦОП спеціалісти Сокальського відділення надають усні консультації платникам (юридичним особам, фізичним особампідприємцям, самозайнятим особам та громадянам) щодо практичного використання конкретної норми закону або нормативноправового акта з питань адміністрування податків чи зборів, розповсюджують програми підготовки звітності та консультують щодо роботи з такими програмами, організовують робочі місця платників податків з можливістю відправки електронної звітності через мережу Інтернет.

На інформаційних стендах в ЦОП розміщена інформація з актуальних питань, новини податкового законодавства; інформація щодо відповідальності за порушення податкового законодавства, графік особистого прийому громадян керівництвом Червоноградської ОДПІ та начальником Сокальського відділення, адреса офіційного вебсайту ДФС України, номери телефонів з питань антикорупційної політики і “гарячої лінії” ДФС України сервісу «Пульс», положень Закону України «Про звернення громадян», порядок подання та форма подання запиту на отримання публічної інформації.

В ЦОП розміщено перелік адміністративних послуг та інформаційні картки адміністративних послуг, які надаються безоплатно, а також зразки заповнених бланків податкової звітності. Відвідувачі можуть скористатись тематичною друкованою продукцією та бланками заяв і податкової звітності.

Наталія Жолудєва зазначила, що протягом січнялютого поточного року у ЦОП звернулося 7773 громадяни. За два місяці відвідувачам ЦОП надано 912 адміністративних та 197 консультативних послуг. Серед наданих адміністративних послуг найчастіше користується популярністю послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. З початку року платникам видано 518 таких карток, що становить 56,8 відсотка загальної кількості адміністративних послуг. Популярними також залишаються послуги з реєстрації розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій та книг доходів і витрат платникам єдиного податку. З початку року цих послуг надано 78, 17 та 80 відповідно. Також видано 109 витягів
з реєстру платників єдиного податку.

Крім надання вищезазначених послуг, платники можуть подати заяву з відповідними документами для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами або їх дублікатів та отримати оформлені бланки таких ліцензій в приміщенні ЦОП за місцем провадження суб’єктом господарювання торгівельної діяльності.

Очільник Сокальського відділення нагадала, що для отримання ліцензії суб’єкт господарювання повинен надати: заяву суб’єкта господарювання, яка надається окремо на кожний вид торгівлі – алкогольні напої, сидр та перрі (без додання спирту) або тютюнові вироби; платіжне доручення/квитанцію з відміткою банку про сплату (оригінал відмітки банку); довідку відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до бюджету. Документи, що є підставою для видачі ліцензії, подаються в одному примірнику і приймаються за описом, копія якого видається заявникові за підписом працівника ЦОП із зазначенням дати приймання документів. При визначенні дати початку дії ліцензії суб’єктам господарювання треба враховувати, що ліцензія (чи рішення про відмову у видачі) видається у десятиденний термін з дня одержання повного пакета документів органом, що її видає (Головне управління ДФС у Львівській області.) При зміні відомостей, зазначених у виданій суб’єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов’язаних з реорганізацією суб’єкта господарювання), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб’єкта господарювання протягом 3х робочих днів видає суб’єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін. У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб’єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов’язаних з реорганізацією суб’єкта господарювання), подаються: заява довільної форми; документи, що підтверджують зміну відомостей.

Інформаційні картки та зразки заяв про видачу ліцензій знаходяться на інформаційних стендах в ЦОП, а також на офіційному вебпорталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) (розділ «Адміністративні послуги»).

За два місяці 2017 року в ЦОП прийнято 96 пакетів документів для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та 47  на продовження терміну дії діючих ліцензій.
Наталія Жолудєва також наголосила, що скористатись послугами Центру обслуговування платників можна за адресою: м. Сокаль, вул. Шептицького, 40. Тел. для довідок: 72151, 72928. Час прийому відвідувачів (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг): з понеділка по четвер з 9 год. до 18 год.; у п’ятницю – з 9 год. до 16.45 год.; у суботу – з 9 год. до 13 год. Обідня перерва – з 13 год. до 13.45 год.

Працівники Сокальського відділення прагнуть, щоб обслуговування в Центрі стало для платників комфортним та передбачуваним процесом. Це – вимога сьогодення.

Богдана ЖУКОВА, завідувач сектора обслуговування платників Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ.