Головна Політика На засіданні Сокальської міськради дебатували та приймали рішення

На засіданні Сокальської міськради дебатували та приймали рішення

3 березня відбулось засідання XVII сесії Сокальської міської ради. Зареєструвалось 22 з 26 міських обранців.
Після виконання Славня та вшанування хвилиною мовчання пам’яті Героїв України, депутати затвердили порядок денний. Цього разу розпочали роботу з розгляду земельних питань. Начальник відділу земельних ресурсів, архітектури та містобудування Любомир Миколайчук щодо розгляду питання про надання земельних ділянок для будівництва житловогосподарських будівель згідно зі списком, доповів, що засідала депутатська комісія, на якій вирішили виділити земельні ділянки наступним чином: 30% від загальної кількості – для учасників АТО (що становить 94 ділянки), по пільговій черзі надали 10 ділянок, а решту 209 – по загальній черзі. Він також пояснив, що подальша процедура дещо змінена. Тепер громадяни, яким виділено ділянки, повинні прийти у земельний відділ міської ради і написати заяву про надання дозволу на виготовлення проекту відведення щодо їх надання. Відповідно до надходження цих заяв, їх затверджуватимуть на наступних сесіях.

Далі депутати надали дозволи на виготовлення технічної документації зі землеустрою, а також в оренду земельні ділянки; внесли певні зміни до рішень попередніх сесій; поновили договори оренди.

сесія Сокальської міськради

Тривале обговорення було під час затвердження Детального плану територій по вулицях Чайковського, Тартаківська, Шевченка. Ольга Петринка неодноразово виступала і пояснювала скарги жителів цих вулиць на роботу ДП «Датський текстиль» і побоювання щодо можливого розширення підприємства, якщо їм буде надано ще одну ділянку. Ніхто не проти того щоб «Датський текстиль» працював, зазначила депутат, однак люди вимагають дотримання вимог екологічного законодавства України.

виступ Юрія Ганіткевича

Мешканці категорично проти розширення території та обсягів виробництва. Вона також передала попередження від мешканців: «нехтування законних вимог і бажання будьякою ціною прийняти це рішення може призвести до акції непокори та пікетування роботи ДП «Датський текстиль» із залученням ЗМІ, в т. ч. загальнодержавних».

Від імені мешканців будинків №44, №46 по вул. Чайковського виступив Володимир Кіпень, котрий зазначив, що, враховуючи, можливості сучасних технологій, сьогодні можливо привести роботу підприємства до мінімізації викидів в атмосферу.

Іван Пелих був депутатом Сокальської районної ради, коли це підприємство прийшло на наші терени. Він пригадав, що у той час були поставленні певні умови перед ним, і йому прикро,що не усе виконано.

Представник ДП «Датський текстиль» Ігор Тріска підкреслив, що ділянки, про які йде мова, є вільними і будьхто має можливість взяти участь в аукціоні. Він також нагадав, що ДП «Датський текстиль» орендує приміщення Сокальської панчішної фабрики. Є проект реконструкції території під ДП «Датський текстиль»: розроблені відповідні черги, по яких підприємство йде. Три з них вже зроблено, залишилася четверта (говориться про фасади, роздягальні для працівників, їдальня і залишилось – димовидалення). До цього плану реконструкції є відповідні норми, де чітко все розписано.
Михайло Ваврів (депутат по цьому округу) повідомив, що проти підприємства нічого не має, а, навпаки, потрібно сприяти інвесторам. Але майже щодня під час спілкування з мешканцями чує нарікання на димовідведення. Він запропонував питання зняти, поки не буде вирішена проблема.
З цього приводу Ігор Тріска пояснив, що плутається поняття «система димовидалення» та «система викидів в атмосферу». Система димовидалення – це протипожежний захист. А щодо системи викидів в атмосферу, то на підприємстві є 38 видів викидів, на які є паспорти, екологічні експертизи і дозволи.
Юрій Товарянський погодився з тим, що для міста добре, що є такий потужний інвестор, котрий значно допомагає і воякам, котрі захищають державу в зоні АТО. Однак, ні для кого не секрет, що неодноразово створювались комісії, які в нічний час виїжджали на підприємство. За його словами, коли комісія прибувала, то на них уже чекали, а саме виробництво було призупинено. Також висловив незадоволення тим, що підприємство самовільно провело трубу (дощівку). «Ви не зверталися в міську раду коли прокопували трубу, а просто собі підводите воду – бо так зручно».


Представник ДП «Датський текстиль» пояснив це тим, що декілька років тому до Сокальської міської ради надходили скарги. Люди скаржились, що дощові води, коли сходять з території підприємства, затоплюють городи, тому пустили трубу.

Ю. Товарянський звернув увагу на те, що 75 м труби проритої екскаватором – це земельні роботи. З ним погодився Віталій Трошин (голова земельної комісії), зазначивши, що будьякі роботи, які здійснюються за територією підприємства, повинні узгоджувати з міською радою. Депутат поцікавився, що планують робити у випадку, якщо переможуть у тендері на цю земельну ділянку. І. Тріска пояснив депутатам, що всі виробничі зони знаходяться в існуючих приміщеннях. У зв’язку зі збільшенням виробничих потужностей в загальному по тканині, потрібне місце куди завозити пряжу, складувати готову продукцію.

В. Трошин ще запитав, чи є можливість викликати незалежну комісію перевірити ті викиди, «бо дійсно є такі дні, коли дуже відчувається запах. Очевидно, що є якийсь прокол у вашому виробництві». Також він зазначив, що голосування ще не дає підприємству цієї ділянки. Буде ще одне, і якщо до цього часу вдасться усунути ці нюанси, то депутати підтримають питання.
Богдан Шклянка поцікавився, яку суму отримає місто від цієї ділянки, на що, Любомир Миколайчук повідомив, що це лише перший крок.

Начальник відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА Мирослава Баралус поділилась своїм баченням щодо обговорюваного питання, наголосила, що те, що передбачено для будівництва на цих ділянках, чітко виписано в документації, котра є в міській раді і кожен бажаючий має до неї доступ. Розповіла про наступні етапи. Як жителька Сокаля, додала: «Я підтримую, що весь час є питання до ДП «Датський текстиль». Для того щоб зняти таке протистояння, потрібно зробити окреме слухання і вивчити питання і по цегольні, і по «Датському текстилю». Ми чудово розуміємо, через що боїмось сміттєпереробного заводу, чи будьякого іншого виробництва.

А чому говорять «сміттєпереробний є у центрі Відня». Однозначно вони є, але тому, що є порядність виконавців, порядність будівельників і порядність тих же інвесторів, які роблять і виконують усе так, як має бути. А у нас чомусь можна спочатку багато обіцяти, а потім «схімічити». М. Баралус звернулась з проханням приймати виважені рішення (в галузі містобудування) щодо розроблення тої чи іншої документації. За її словами, є дуже багато прийнятих рішень, але вони нереалізовані. «Я не знаю, чи ще якийсь населений пункт може похвалитися такою кількістю кварталів житлової забудови садибного типу як Сокаль, але за весь цей час по розданих ділянках звернулося лише чотири особи за будівельними паспортами».

Далі депутати перейшли до голосування і затвердили це рішення («за» – 16). Після чого Ігор Тріска запросив депутатів у будьякий час відвідати виробництво та відповів на запитання Андрія Бабуха, що ж саме викидається з труби, пояснивши, що після того, як перуть тканину, її сушать. І так, як вдома з праски йде пара, і тут вона виходить.

О 12.00 год. згідно з Указом Президента «Про оголошення в Україні дня жалоби», присутні в залі хвилиною мовчання пом’янули загиблих гірників на шахті «Степова».
Наступним розглянули питання про включення до переліку земельних ділянок для підготовлення лотів до проведення земельних торгів у формі аукціону для продажу у власність та прав оренди (передача в оренду по вул. Чайковського).
Відразу виникло запитання у депутата Ольги Петринки: «Чому у власність, а не в оренду?» Після обговорення думки депутатів розділились. За оренду проголосувало 8, а за продаж – 12. Таким чином рішення не ухвалено.
Другим у порядку денному було питання про затвердження міських програм Сокальської міської ради, кошти на які передбачені в бюджеті на 2017ий. Розглядали три, які попередньо не пройшли:
– капітальний ремонт житлового фонду (капремонт будинків на пл. Січових стрільців №2 і №9);
– розробки схем та проектних рішень м. Сокаль (детальний план очисних споруд; детальні плани територій: церкви по вул. Я. Мудрого; парку по вул. Підкови; тимчасових споруд на пл. Січових стрільців; продуктового ринку по вул. Героїв УПА; під електростанції; топогеодезична зйомка);
– землеустрій міста.

Андрій Бабух висловився щодо ДПТ церкви по вул. Я. Мудрого. За його словами ніхто не питав мешканців чи там потрібна церква. Люди звертались з колективною заявою, щоб там побудувати дитячий майданчик. Від імені мешканців на сесії виступив Юрій Ганіткевич, котрий повідомив, що ця заява була зареєстрована у міській раді ще у вересні 2015 року. Відповіді так і не отримали. Зi соцмереж дізнались про це рішення, ніхто нічого не має проти церкви, але потрібна об’єктивність.

Міський голова Вадим Кондратюк пояснив присутнім, що обговорюються міські програми, котрі передбачають виготовлення ДПТ, це не лише під церкву. Відповідно до подальшої процедури пройдуть громадські обговорення. Після цього головуючий надав слово священику Андрію Дутчаку. о. Андрій розповів, що ця ідея виникла ще у 2015ому і коли обирався сквер, то жодних розмов про майданчик ще не було.

Лише через декілька тижнів тодішній міський голова Богдан Зарічний повідомив, що є ініціативна група, котра хоче побудувати дитячий майданчик. Ще в той час говорилось про спільні дії. Також о. Андрій пояснив, що не утворюється нова парафія, не утворюється нова окрема інституція. Це буде дочірня церква – церква при парафіяльному храмі св. ап. Петра і Павла. Оскільки цей мікрорайон віддалений від храму і є різні умови через які парафіяни не можуть піти до церкви (вік, погода, хвороби), саме тому планується побудувати невеличку капличку. У ДПТ передбачено і дитячий майданчик, наголосив священнослужитель.

Ю. Ганіткевич поцікавився потребою храму, адже за його словами, у лікарні щонеділі правлять Служби Божі, є капличка на вул. Б. Хмельницького, є церква на об’їзній. Чи не буде раціональніше знайти транспорт, щоб привозити цих людей щонеділі до храму св. ап. Петра і Павла?

о. Андрій розповів, що про транспорт думали, однак кошти необхідні на рік для перевезення людей ті ж самі, що й для побудови храму. Церква ж в лікарні призначена для хворих (посповідатись, помолитись за здоров’я), та попросив дочекатися 17 березня і там уже врахувати усі пропозиції і нюанси.

Василь Волошин за побудову храму у сквері. «Церква вкрай необхідна, бо нам потрібно виховувати молодь». А ще додав, що зараз багато біля церкви розташовують дитячі майданчики (наприклад, в Червонограді).

Депутат по цьому округу Мар’яна Климців повідомила, що до неї звернулось багато мешканців з різними здогадками і чутками. Люди говорять, що це має бути гуртівня ритуальних послуг з виготовлення трун. В такому випадку про який дитячий майданчик може бути мова? Пояснила, що мешканці хочуть ясності і відкритості. Чому детальний план виготовляють до слухань? А що буде коли люди виступлять проти? Тому пропонувала питання відкласти до 17 березня.

о. Андрій пояснив, що його присутність на сесії говорить про відкритість і готовність до співпраці, підтвердив, що інформація, яку озвучила депутат, плітки, а усе, що передбачається, чітко вказано у плані території. Також передбачається і її озеленення.

Головний спеціаліст з виконання завдань і обов’язків в галузі містобудування та архітектури відділу земельних ресурсів, архітектури та містобудування Степан Волков пояснив, що є рішення сесії, на якому розглядалась можливість розробки ДПТ, який би вказував чи є можливість розмістити храм на території.

Валентина Михайлевич висловилась, як мешканка того мікрорайону: «Слава Богу, ще з паличкою не ходжу, але мрію щоб був храм ближче». Вона погодилась з тим, що варто об’єднати храм і дитячий майданчик. Як приклад згадала храм у смт. Жвирка, де о. Петро залучив молодь. У них і хореографія, і спортивні заняття.

Віталій Трошин наголосив, що за виготовлення ДПТ уже проголосовано. «Чому зараз валимо всю програму? Відірвіться від того спору (для того є громадські слухання), а у нас питання по програмах».

Міський голова В. Кондратюк також наголосив на цьому. «Затверджують міські програми, кошти для яких передбачені у бюджеті на 2017 рік, по великому рахунку – це технічне питання», – пояснив він.

18 депутатів підтримали міські програми.

Друга половина сесійного дня розпочалась із затвердження звіту про виконання бюджету міста Сокаля за 2016 рік.

Начальник фінансовогосподарського відділу міської ради Людмила Ділай доповіла, що за минулий рік на утримання апарату і ДНЗ міста, на виконання програм та заходів проведені видатки в сумі 28 млн. 661 тис. 800 грн. Богдан Шклянка зробив зауваження, що текстову частину звіту депутати хотіли б мати за тривалий час ще до сесії. Також дану інформацію потрібно оприлюднювати на сайті ради, бо на слух «вловити» усі цифри неможливо.

Далі сесія заслухала звіт заступника міського голови Сергія Марчука про виконання Плану соціальноекономічного розвитку Сокаля за 2016 рік. Так, як звіт переплітається з попереднім питанням, депутати запропонували озвучити те, що ще не називалось і особливо зупинитися на тому, що не виконано. Серед перелічених не виконаних робіт найбільше обговорення стосувалося будівництва спортивного майданчика в міському парку. Міський голова Вадим Кондратюк нагадав депутатам, що у грудні 2015ого планувалося виділити спортивний майданчик зі штучним покриттям на Сокаль в наступному, 2016ому. Проте не так вийшло. Його запевнили, що вже у 2017 році спортмайданчик точно буде для Сокаля. Але на засіданні районної робочої групи, на якій розглядали це питання, не дивлячись на факти, які наводив міський голова (для будівництва і встановлення стадіону зі штучним покриттям саме у Сокалі є відкрита декларація, робочий проект, відредагований кошторис, у бюджеті на 2017 р. передбачені кошти на виготовлення плану забудови, на будівництво основи для стадіону), все ж таки прийнято рішення виділити його для смт. Жвирка. Тому міський очільник написав листа до облради, щоб посприяли у вирішенні цього питання. Адже ЗШ №5 – єдина школа в місті, яка не має власного стадіону.

Далі депутати затвердили міські програми:

– інформаційноаналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території м. Сокаль на 2017 рік (30 тис. грн. для СБУ – не підтримали депутати);
– конкурсу мікропроектів місцевого розвитку Сокальської міської ради на 2017 рік;
– підтримки комунальних підприємств міста Сокаля на 2017 р.;
– профілактики злочинності в місті Сокалі.
Внесено зміни до показників бюджету міста, затверджено перелік робіт, які виконуватимуться за рахунок вільних залишків: стадіон в парку на пл. Січових стрільців; сцена; святкування Дня міста; ремонт міської ради; мережа відеоспостережень; поповнення статутного капіталу КП «Сокальводоканал»; виготовлення стенду Небесній Сотні та воїнам АТО до церкви св. ап. Петра і Павла, проект пам’ятника; капітальний ремонт санвузла відділу адміністративних послуг; придбання та обслуговування GPS датчиків на транспортні засоби комунальних підприємств; капітальний ремонт водопостачання по вул. Шевченка і по вул. Героїв УПА, 53; виготовлення проекту водовідведення вул. Кошового, Я. Мудрого; капітальний ремонт освітлення вулиць Тартаківська, Львівська, Яворницького, Шептицького, Шашкевича, Українська, Підкови; капітальний ремонт тротуару по вул. Шептицького (Ощадбанк), Міцкевича (ДРАЦ), Шептицького (ЗСШ №2); ремонт перехрестя по вул. Тартаківська – Шашкевича; співфінансування ремонту дороги вул. Об’їзна; поточний ремонт дороги по вул. Кармелюка, Шевченка, Котляревського, Семенюка, Я. Мудрого, Петрушевича, Тартаківська, 42, Героїв УПА, 2629, 31, 32, 53, 54, 60, 62; паркування в центральній частині міста; геодезія по вул. Кармелюка і вул. Шевченка; зйомка (сцена на пл. Січових стрільців); зйомка місць паркування, проект; миючі засоби для ДНЗ; поточний ремонт ДНЗ; оргтехніка для міської ради; капітальний ремонт електромереж по вул. Героїв УПА, 58 – разом 6850000 грн.

Внесли зміни до рішення міської ради від 14.05.2014 р. №774 «Про присвоєння скверу назви «Сквер Небесної Сотні» та встановлення пам’ятного знаку». Внесено зміни до оргкомітету по організації із встановлення пам’ятного знака. До його складу входять: Вадим Кондратюк, Микола Пасько, Олег Пелих, Мирослава Баралус, Любомир Миколайчук, Юрій Товарянський, Мар’яна Климців, Олександр Сивак, Надія Лагно, Ярослав Кащук, Віталій Трошин, Андрій Бабух, Ольга Золотоверхова.

Наступним розглянули питання про затвердження видів безоплатних суспільнокорисних робіт для засуджених, на яких судом накладене кримінальне покарання у вигляді громадських робіт, та переліку об’єктів для відбування засудженими громадських робіт. Богдан Шклянка запропонував добавити в список роботи на старому кладовищі (польська частина).

Далі депутати визначили мінімальний розмір місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території м. Сокаль (9 грн. – некомерційна діяльність; 18 грн. – виробнича; 27 грн. – комерційна); внесли зміни в рішення сесії №142 від 6.07.2016 р. «Про встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки); надали дозвіл КП «Сокальтеплокомуненерго» на демонтаж основних засобів.
Депутати міської ради також розглянули запити та звернення.
На цьому сесія завершила роботу.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.