Головна Економіка У Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку...

У Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

У Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» про електронні сервіси ДПС та застосування податкового законодавства

В Сокальської ДПІ старшим державним інспектором Надією Бельмегою проведено сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему: «Використання сервісу «Електронний кабінет платника податків» та «Мобільний застосунок «Моя податкова».

Під час «гарячої лінії» було надано роз’яснення як за допомогою приватної частини Електронного кабінету подати податкову звітність в електронному вигляді, автоматично перевірити заповнену звітність на наявність арифметичних помилок, про можливість сплачувати податки та збори через Електронний кабінет.

Для юридичних осіб можливість сплати податків, зборів та платежів через Електронний кабінет не реалізована.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Додзвонювачів було проінформовано про запровадження простого та зручного застосунку «Моя податкова» від ДПС, за допомогою якого можна скористатись електронними сервісами від податкової служби для громадян, а також сплати податків.

Мобільний за стосунок «Моя податкова» можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS.

Також, було надано роз’яснення щодо застолсування окремих норм Закону України від 30 червня 2023 року №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період воєнного стану». Зокрема, про застосування РРО чи ПРРО на місці проведення готівкових розрахунків та акцентовано увагу на відновленні відповідальності бізнесу за порушення використання РРО чи ПРРО при здійсненні готівкових операцій. Повідомлено, що в ЦОП Сокальської ДПІ можна одержати практичну допомогу у реєстрації програмних РРО, поданні звітності суб’єктами господарювання та громадянами декларацій про майновий стан і доходи через «Електронний кабінет».

Пропонуємо ознайомитись з окремими питаннями, які прозвучали під час сеансу телефонного зв’язку.

 

Як громадянин може самостійно внести зміни щодо адреси проживання?

В електронному вигляді Заява за формою 5-ДР подається в електронному кабінеті через меню: «ЕК для громадян»/Заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

 

Як громадянин може отримати довідку про одержані доходи через Електронний кабінет?

Громадяни можуть скористатися Е-сервісом «Електронний кабінет» для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, а також підготувати, заповнити та надіслати в електронному вигляді до контролюючих органів декларацію про майновий стан і доходи. Вхід до Електронного кабінету можна здійснити з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) фізичної особи будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Для отримання відомостей про доходи слід в розділі «ЕК для громадян» Електронного кабінету обрати «Запит про суми виплачених доходів» (форма F1301802), заповнити необхідні поля форми, здійснити перевірку, підписати та направити запит. У рамках Е-сервісу також надано можливість отримати особою інформацію про свої доходи за період, починаючи з І кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (з розбивкою поквартально).

 

Що є підтвердженням про прийняття або відмову у прийнятті електронного документу?

Друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. В другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі  (дата та час прийняття або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача  електронного документа та автора квитанції).