Головна Економіка У Сокальській ДПІ податківці консультують платників щодо використання електронних сервісів ДПС

У Сокальській ДПІ податківці консультують платників щодо використання електронних сервісів ДПС

Працівники Сокальської ДПІ продовжують інформувати платників про порядок отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді через «Електронний кабінет платника».

Зазначений електронний сервіс дозволяє фізичній особі – платнику податків дистанційно подати до ДПС, з використанням кваліфікованого електронного підпису, запит та отримати відповідь з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, засвідчену кваліфікованою електронною печаткою ДПС. При цьому отриманий громадянином електронний документ є аналогом паперового документа, виданого контролюючим органом.

Інструкція щодо дій користувача для отримання такого електронного документа знаходиться на офіційному вебпорталі ДПС за адресою: http://tax.gov.ua у приватній частині «Електронного кабінету платника» в розділі (допомога → ЕК для громадян → отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків).

У Центрі обслуговування платників Сокальської ДПІ надають індивідуальні консультації потенційним та реальним користувачам електронних сервісів і систематично проводяться колективні зустрічі з платниками.

Крім того, платникам наголошено на перевагах подання податкової звітності в електронному вигляді.

Присутніх було проінформовано про одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб, яке триває з 1 вересня 2021 року до 1 березня  2023 року.