Головна Економіка У якому випадку контролюючий орган має право анулювати реєстрацію фізичної особи підприємця

У якому випадку контролюючий орган має право анулювати реєстрацію фізичної особи підприємця

Контролюючий орган має право анулювати реєстрацію фізичної особи підприємця як платника єдиного податку

На зустрічі з платниками „єдинщиками”, яка днями проходила у Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, головний державний інспектор сектору податків і зборів з фізичних Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Тетяна Цвікула ознайомила присутнім із нормами Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), відповідно до яких контролюючий орган має право анулювати реєстрацію фізичної особи підприємця як платника єдиного податку. Зокрема зазначила, що знідно п. 299.10 ст. 299 реєстрація платником єдиного податку є безстроковою, однак може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі:

1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, – в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;

2) припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем відповідно до закону – в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;

3) у випадках, визначених п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої – третьої груп вимог, встановлених гл. І розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої – третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (п. 299.11 ст. 299 ПКУ).

Також наголосила, що рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку надається платнику податків у письмовій формі за підписом керівника контролюючого органу з обов’язковим зазначенням підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку.