Головна Економіка В Сокалі буде громадська вбиральна за 291 тисячу гривень при загальному кошторисі...

В Сокалі буде громадська вбиральна за 291 тисячу гривень при загальному кошторисі 1 мільйон 100 тисяч

Позачергове засідання сорокової сесії Сокальської міської ради відбулось 8 серпня

На порядку денному депутати розглянули ряд нагальних питань, серед яких земельні; затвердження переліку об’єктів, які у 2019 році фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету; виконання Плану соціально-економічного розвитку м. Сокаль за І півріччя ц. р.; звіт про виконання бюджету міста Сокаль за І півріччя 2019 року та ін. У роботі сесії взяло участь 17 депутатів з 20.

Під час розгляду порядку денного Юрій Товарянський знову попросив внести на розгляд питання про зміни до Положення про строковий сервітут. За словами депутата, усі зміни по розміщенню кіосків повинні «проходити» через виконком міської ради, зараз жe такі рішення приймає міський голова. Депутат Василь Возняк підтримав таку пропозицію і навів декілька прикладів, які обернулися довготривалими вирішеннями питань: «кіоск з хлібом існував без жодних документів і велась торгівельна діяльність. В нас в Сокалі чомусь спочатку роблять, а потім виготовляють документи. Товарянський правий, повинні бути належні документи». Василь Петрушка був іншої думки з цього питання: «Виконком не може прийняти рішення поки воно повністю не готове по проекту. За рік часу, який піде на виготовлення документації, людина може вже перехотіти працювати». В. о. керівника відділу земельних ресурсів, архітектури та містобудування Степан Волков підтвердив довготривалість цієї процедури. За результатами голосування це питання не внесли у порядок денний.

Розглянувши низку питань земельних, депутати перейшли до затвердження переліку об’єктів, які у 2019 році фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Це питання тривалий час обговорювалось мешканцями міста, особливо у соцмережах. Кожен долучався, вказуючи на проблемні питання у нашому місті, які потребують нагальнішого вирішення, і на що мають бути скеровані майже сімнадцять мільйонів гривень із державного бюджету. Однак, ще на початку розгляду цього питання, міський голова Вадим Кондратюк заспокоїв депутатів, пояснивши, що кошти ще не надійшли і не відомо, чи точно будуть: «Від 10 липня ці кошти ще не надійшли, але коли поступлять, потрібно максимально швидко виготовляти проекти, проходити експертизи і починати робoти. Саме для цього виноситься на сесію перелік заходів. Він надзвичайно розширений, звичайно, на все коштів не вистачить. А коли вони поступлять, зможемо більш змістовно опрацювати і вирішити».

На підставі розпорядження Кабінету міністрів України від 10 липня 2019 р. №500р сесія Сокальської міської ради вирішила затвердити перелік об’єктів, які цього року фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету.

Відтак, депутати внесли зміни в План соціальноекономічного розвитку міста на 2019 р., включивши два об’єкти: розробку детального плану кварталу (вул. Героїв УПА та вул. св. Петра і Павла), і виконання робіт по фотозйомці, розробленні детального плану цього кварталу.

Про виконання Плану соціальноекономічного розвитку м. Сокаль за І півріччя 2019 року доповів заступник міського голови Сергій Марчук. Під час обговорення депутати висловили йому свої зауваження, зокрема, роботами по дитячих майданчиках у місті, освітленню вулиць у нічний час. Юрій Ковалик запропонував вкласти один раз 1,5 млн. грн. у дорогу по вул. Стуса, але зробити вже відмінно і забути про неї на роки, а не латати клаптиками.

Депутатам показали два варіанти проекту стели при в’їзді у місто. С. Марчук пояснив про громадську вбиральню у парку, яку збудують за кошти держбюджету. «Кошторис на 1 млн. 100 тис. грн., але це не сама вбиральня стільки коштує. Будівля коштує 291 тисячу гривень. Решта – комунікації. Обслуговуватиме комунальне підприємство «Сокальжитлокомунсервіс». Працюватиме круглорічно, користування буде платне».
Людмила Ділай доповіла по виконанню бюджету міста за І півріччя цього року:

– На даний час (на 1 липня) виконання нашої дохідної частини становить 100,6%. Дуже проблематичне в цьому році надходження акцизного збору, податку на майно, земельного податку з фізичних осіб.

Наступним рішенням депутати внесли зміни до показників бюджету на 2019 р. Це пов’язано з районною субвенцією у сумі 110 тис. грн. на Центр дозвілля та 200 тис. грн. з обласного бюджету; 42 тис. грн. субвенції по мікропроекту для ДНЗ №7. На даний час усі роботи проведені, здійснюються уточнення.

Далі депутати вилучили автомобіль ВАЗ2107 з КП «Сокальтеплокомуненерго» і передали на баланс КП «Сокальжитлокомунсервіс», внесли зміни в рішення ІІІ сесії IV скликання від 27.08.2002 р. №116, де перелічили колишні вулиці, які тепер об’єднані в житловий квартал Героїв УПА.

Заслухавши депутатські запити та звернення, сорокова сесія міської ради завершила роботу.

Юлія СОРОЧУК.

Фото автора.