ОПАНУВАЛИ НОВУ ПРОФЕСІЮ
Вторгнення Росії в Україну змінило життя кожного з нас. Проте найбільше потерпіли від рашистів жителі півдня та сходу, де тривають воєнні дії. Чимало з них втратили роботу та були вимушені залишити рідні домівки аби врятувати своє життя та рідних. Багатьох доля привела на Львівщину, зокрема шість тисяч громадян знайшли свій прихисток на Сокальщині. Аби допомогти їм адаптуватися у нових умовах, за підтримки Департаменту освіти і науки Львівської ОВА, навчально-методичного центру профтехосвіти Львівщини, в рамках реалізації Програми розвитку ООН та Європейського Союзу заклади професійної освіти проводять безоплатні короткострокові професійні курси з отриманням часткової кваліфікації тимчасово переміщеними особами з різних регіонів України. Безкоштовні навчання для переселенців організували на базі закладів професійної освіти Львівщини.
У Львові внутрішньо переміщені особи мають змогу безкоштовно навчитись новій професії та опанувати фах сантехніка, пекаря, столяра, маляра, піцейоло, продавця-касира та швачки. Однак чимало людей, в основному чоловіки, які до війни працювали у різних сферах, захотіли опанувати будівельні професії. І як лише з’явилась змога піти на навчання, одразу нею скористалися.
З 16 серпня в Сокальському професійному ліцеї проходило тижневе навчання часткових професійних кваліфікацій за професією «бруківник». Майстри виробничого навчання ліцею навчали, як укладати бруківку та плитку, тимчасово переміщених осіб, зокрема з Дніпропетровщини, Харкова, Донецька. Усі слухачі забезпечувалися одноразовим харчуванням та житлом.
Свої знання та навики слухачі одразу закріпили на практиці: поклавши бруківку біля входу в гуртожиток ліцею. Адміністрація закладу залишилася задоволеною їх роботою. Тож вручення сертифікатів державного зразка відбулося на площадці, яку вони зробили. Їх урочисто вручили Сокальський міський голова Сергій Касян, його заступник з гуманітарних питань Володимир Огінський, заступник директора навчально-методичного центру Департаменту освіти і науки ЛОВА Наталія Рибак та директорка Сокальського професійного ліцею Наталія Карташова.
Цей проєкт, як зазначив Сергій Касян, є надзвичайно ефективний, і набутий фах буде корисним. Він запросив внутрішньо переміщених осіб стати мешканцями територіальної громади та взяти участь у розбудові нашого краю. По завершенню курсу 60-70 відсотків людей можуть працевлаштуватись, бо нині є потреба у кваліфікованих робітниках.
Володимир Огінський переконаний, що нові навички допоможуть знайти роботу, адже на усіх нас чекає розбудова України. Тож кваліфіковані будівельні кадри будуть потрібні. Нова професія корисна як у воєнний час, так і у мирному житті.
До речі, троє осіб виявили бажання опанувати ще одну професію в Сокальському професійному ліцеї.
Любов ЗАБЛОЦЬКА.
Фото автора.