Головна Свято 31-й День народження держави став особливим

31-й День народження держави став особливим

СВЯТО НЕЗАЛЕЖНОСТІ З ТРИВОГАМИ

31-й День народження держави став особливим, бо вкотре нага­дав, якою дорогою ціною українці здобули свою незалежність. Усві­дом­люючи це, багато хто з сокаль­чан, незважаючи на небезпеку від ракетних обстрілів рашистів, про що застерігали, прийшов вранці в катедральний собор св. ап. Петра і Павла на Божественну Літургію, де молились за мир в Україні, за рід­них та знайомих, які захищають українську землю на передовій. Опіс­ля біля стели Героям Небесної Сотні вшанували пам’ять усіх, хто загинув в боротьбі за Україну та рев­но молились за мир.

До громади звернулись митро­фор­ний протоієрей, настоятель церк­ви св. ап. Петра і Павла, отець Ярослав Кащук та Сокальський міський голова Сергій Касян, які наголосили, що нині, як ніколи, нам потрібні віра, єдність та любов, щоб перемогти жорстокого ворога. С. Касян зазначив, що «кожне по­коління українців вносило свою леп­ту в незалежність держави. На сьогоднішнє випало остаточно зат­вердити, встановити і зберегти на­шу незалежність. Важко це даєть­ся… Нині багато наших земляків за­хищають українську землю на передовій… Вони – Герої… На жаль, є троє загиблих жителів Со­каль­ської ОТГ, безвісти пропавші або ж ті, котрі перебувають у поло­ні… Низький уклін всім, хто боровся і бореться за незалежність України. Ми всіх пам’ятаємо…»

Упродовж дня у центрі міста були різні цікаві локації: виставки твор­чих робіт учнів та викладачів ху­дожнього відділення Сокальської ди­тячої школи мистецтв ім. Віктора Матюка, проводилися спортивні змагання, майстер-класи для дітей, фотозона, благодійні концерт та яр­марки-продажі на підтримку ЗСУ… Можна було також придбати патріотичні листівки, які виготовили учні Сокальського ліцею №1 імені Оле­га Романіва та солодощі від ДПТНЗ «Сокальський професійний ліцей». Виручені кошти підуть на придбання пікапу для 24 ОШБ «Ай­дар».

Після обіду на площі Січових стрільців планувалося вручення гра­мот обдарованим дітям Сокаль­щини, однак урочистий захід пе­рервав сигнал повітряної тривоги. Присутні попрямували в укриття, адже завдяки підступному «сусі­ду», мусимо жити у нових реаліях. По закінченні тривоги, яка тривала майже годину, глядачі повернулись на площу. На жаль, ворог цього дня, ніяк не міг вгамуватися і лише представники влади – Сокальський міський голова Сергій Касян, голо­ва Червоноградської районної ра­ди Андрій Порицький, заступник голови Червоноградської РВА Во­лодимир Катерина привітали з Днем Незалежності та подякували жителям громади, які роблять свій посильний внесок у перемогу: хто пішов воювати, хто став волон­тером, а хтось робить пожертви на ЗСУ, як знову прозвучав сигнал тривоги. І усім довелося поверну­тися в укриття. Ворог щодня теро­ри­зує нас ракетами, вбиває мирне населення, російські фашисти вик­ра­дають наших дітей і женуть україн­ців у фільтраційні табори… Правда про наші біль, жертви, спро­тив має ширитися світом, щоб разом перемогти, відстоявши пра­во на життя і державу, наше май­бут­нє.

Коли пролунав відбій тривоги, урочистий захід продовжився, наче підтвердження того, що після тем­ряви завжди приходить світло. На площі під оплески рідних та вчи­те­лів, 22 обдарованих хлопців і дів­чат та чотири колективи Сокаль­щини отримали іменні дипломи й одноразову грошову допомогу в рам­­ках програми підтримки обда­рованої учнівської молоді Сокаль­сь­кої міської ради на 2022 рік. За пропозицією де­путатів міської ради та членів екс­пертної комісії ще 12 учнів та 8 ко­лективів нагороджені грамотами та відзнаками за участь у цій прог­рамі.

Нагороди дітям вручили Сокаль­ський міський голова Сергій Касян, заступник голови Червоноградсь­кої РВА Володимир Катерина, на­чальник відділу освіти, молоді та спорту міської ради Леся Кова­ли­шин, депутат міської ради Світлана Ксьонжик, Почесний громадянин міста Сокаля Олена Кретів. Вони подякували учням, серед яких чи­ма­ло випускників, які запам’ята­ються нам високими досягнен­ня­ми, ідеями, ініціативами, за працьо­ви­тість та наполегливість у нав­чанні у цей важкий час для кож­ного, побажали успіхів у навчанні та здійснення мрій під мирним небом України. Адже ці діти – це майбутнє України, її еліта, якій відбудовувати державу, піднімати з руїн.

Олена Кретів зазначила, що «Де­нь Незалежності – це свято пере­моги українців у багатолітній бо­ротьбі за право бути господарями на своїй землі, за право говорити своєю мовою, за право викорис­товувати свою культуру, мистецтво і релігію, за право розвиватися і пишатися, шанувати та оспівувати своє коріння та історію, за право будувати своє життя і майбутнє. Однак незалежність важко здобути, але легко втратити. Тому в цей ве­личний для нас день низько вкло­няюся нашим хлопцям і дівчатам, які сміло боронять державу на передовій, а також нашим спорт­сме­нам, які на весь світ прослав­ляють Україну, присвячуючи їй свої перемоги, в такий спосіб підтри­му­ючи ЗСУ. Такий народ не пере­могти».

А сокалець Андрій Коцюмбас у нашій розмові наголосив, що гор­дий тим, що є українцем. День Не­залежності нашої країни – особливе свято для кожного патріота, яке зна­менує свободу й волю, за яку було пролито стільки крові та від­дали життя мільйони українців. Війна об’єднала нас, бо століттями хтось навмисно роз’єднував, ділив на схід і захід… Нині ми стаємо сп­рав­­жньою нацією. Він вірить, після нашої перемоги заживемо вільно, щасливо в демократичній державі. Україна споконвіків була, є і буде.

Цінуймо та шануймо нашу неза­лежність, адже ми платимо високу ціну за це! Ми обов’язково перемо­жемо.

Слава Україні!

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.