Головна Економіка В Сокалі відбулися дебати про тарифи ЖЕК-у

В Сокалі відбулися дебати про тарифи ЖЕК-у

У Сокальському народному домі 16 червня пройшли громадські слухання по обговоренню проекту тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій КП «Сокальжитлокомунсервіс». Керівник КП «Сокальжитлокомунсервіс» Валерій Демідюк пояснив, з чим пов’язане майбутнє підняття тарифів. Він коротко поінформував про стан підприємства. Охарактеризував стан будинків у місті, розповів про застарілу автотехніку; у порівняльній таблиці представив присутнім рівень зростання заробітньої плати, цін на товари та послуги у порівнянні з 2010 р. Нагадав, що у Сокалі востаннє тарифи затверджували у 2010 р.

Підсумовуючи сказане про стан підприємства, Валерій Демідюк пояснив, що у мешканців є три варіанти як діяти далі. В місячний термін потрібно провести побудинкові збори з стовідсотковою участю жителів будинку: перший варіант – створити ОСББ; другий – можливий варіант частково відмовитися від деяких послуг; третій – підняття тарифів.
Після короткої доповіді перейшли до запитань. Люди обурювались можливим майбутнім підняттям тарифів, оскільки не задоволені роботою підприємства, не розуміють за що платити. Чомусь підприємство не доглядає будинків, де є тріщини, дахи в жахливих станах, не кажучи вже про відсутність (здебільшого) ремонтних робіт. Лампочки в під’їздах вкручують мешканці, ремонти в під’їздах проводять за їхні кошти (хоча це включається в тариф!). Щоб створювати ОСББ потрібно спочатку будинки привести в належний стан, адже люди роками платили за передбачені послуги, однак їх не отримували.

Начальник підприємства зазначив, що на сьогоднішній день заборгованість населення складає 560 тис. грн. за квартплату та 180 тис. грн. за вивезення ТПВ. Квартплата за місяць складає 360400 тис. грн., з яких 20% – відрахування, 89% від комунальних платежів йде на виплату заробітньої плати. Таким чином на благоустрій залишається мізер.

Серед найбільш болючих питань є оплата послуг за копання могил на цвинтарях. Валерій Демідюк пояснив, що звітувати і відповідати за діяльність підприємства може лише за час його роботи (з 1 березня). З того часу оплата за цю послугу здійснюється лише в Ощадбанку. Вартість у літній період 705 грн., а у зимовий – 1050 грн.

Не менше цікавило і питання чому тарифи на послуги повністю одинакових будинків відрізняються (буд. №№1, 2, 3), за яким принципом визначається їх вартість. На що керівник КП «Сокальжитлокомунсервіс» порадив шукати відповіді у «Голосі знад Бугу» за 15 червня ц. р., де надруковані проекти тарифів.

Мешканці не задоволені і станом міжбудинкових стежок, масивними гілками дерев на тротуарах, обрізкою дерев.
Під час громадського слухання прозвучала пропозиція керівнику КП звітувати перед громадою кожних півроку про зроблену роботу і використані кошти, за що більшість присутніх проголосувало.

Не менш болючим було питання, чому людина, яка проживає сама в квартирі, але ще є приписані мешканці, повинна платити за усіх, навіть при наявності акта обстеження з підтвердженням від сусідів. На що пані, яка запитувала, отримала пропозицію від працівників ЖЕКу виписати непроживаючих. Обуренню жінки не було меж «яке право ви маєте мені вказувати кого виписувати з приватизованої квартири?!»

Говорили також і про те, що багато залежить від свідомості мешканців будинку. Адже потрібно не лише навчитись прибирати за собою, але й навчитись не смітити.
Після тривалого обговорення перейшли до голосування. Під час першої спроби лише на декілька голосів було більше присутніх, котрі підтримали підняття тарифів. Однак таке рішення дуже обурило інших, оскільки більшість голосуючих були працівники КП. Тому Валерій Демідюк, попросив своїх підлеглих не голосувати (хоча ті висловили незадоволення, так як є мешканцями міста і вважають, що підняття тарифу зможе покращити роботу підприємства). Отож, після повторного голосування лише одна людина проголосувала «за».

Юлія СОРОЧУК.