Головна Економіка В Сокальській податковій відбулася зустріч з підприємцями щодо застосування РРО

В Сокальській податковій відбулася зустріч з підприємцями щодо застосування РРО

Зустріч з платниками податків в Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області щодо новацій при застосуванні РРО з 01.01.2022 та інші  новації податкового законодавства

Днями у Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбулася зустріч начальника Сокальскої ДПІ Олени Наумчук та старшого державного інспектора Сокальської ДПІ Ілони Міщук з суб’єктами господарювання – ФОП.

Зокрема, присутніх було інформовано про законодавчі новації у сфері застосування PPO з початку 2022 року.

Старший державний інспектор Ілона Міщук акцентувала увагу присутніх на те, що платники єдиного податку ІI-IV груп (фізичні особи – підприємці), незалежно від обсягу річного доходу, зобов’язані використовувати РРО чи ПРРО з 1 січня 2022 року.

Суб’єктам господарювання було рекомендовано завчасно зареєструвати реєстратори розрахункових операцій (РРО)/програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) у контролюючих органах, відповідно до вимог чинного законодавства України.

Суб’єкти господарювання на свій власний вибір можуть використовувати або класичний, або програмний РРО, залежно від своїх потреб. Реєстрація програмного РРО відбувається онлайн, в «Електронному кабінеті платника», – звiт створюється в автоматичному режимі, без ризику санкцiй за його нестворення для платника.

Ілона Міщук розповіла про Порядок ведення підприємцями обліку торгових запасів. Зокрема, зазначила, що обов’язок вести такий облік виникає у підприємців на загальній системі оподаткування та здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, спрощенців на 3 групі – платників ПДВ та спрощенців, незалежно від групи, у разі якщо вони здійснюють реалізацію складної побутової техніки, реалізацію лікарських засобів, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів та каміння.

Крім того, під час зустрічі було обговорено основні зміни податкового законодавства, які наберуть чинності з 1 січня 2022 року.

Олена Наумчук зазначила, що з 1 січня наступного року змінюється розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, і як наслідок – збільшаться розміри єдиного податку для платників 1 та 2 груп та розмір єдиного соціального внеску, які сплачують підприємці. Також розповіла про збільшення розміру доходу, який дає право підприємцям перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Начальник Сокальської ДПІ ознайомила присутніх з кампанією одноразового декларування, розповівши хто має право на податкову амністію, які об’єкти можна декларувати, а які не підлягають декларуванню, які ставки використовуються для визначення розміру одноразового збору та в які терміни його сплачувати.

На завершення зустрічі Олена Наумчук розповіла про переваги сплати податків і зборів через єдиний рахунок, про електронні сервіси ДПС та про право на податкову знижку.