Головна Економіка Відбулася зустріч з платниками податків в Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській...

Відбулася зустріч з платниками податків в Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Днями у Сокальській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбулася зустріч начальника Сокальскої ДПІ Олени Наумчук та старшого державного інспектора Сокальської ДПІ Ілони Міщук з головою Сокальської ОТГ Сергійом Касяном та суб’єктами господарювання – ФОП, на якій розглянули зміни в законодавстві щодо застосування РРО та/або ПРРО з 01.01.2022 року ФОП – платниками єдиного податку, а також та вимог Порядку веденн обліку товарних запасів для ФОП.

Зокрема, старший державний інспектор Сокальської ДПІ Ілона Міщук  проінформувала присутніх що з 01.01.2022 набирають чинності положення абзацу четвертого пункту 61 підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України згідно з якими фізичні особи – підприємці, що перебувають на спрощеній системи оподаткування, а саме – платники єдиного податку ІІ – IV груп, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – ПРРО) для здійсненні розрахункових операцій.

Було рекомендовано звернути особливу увагу на ПРРО, зважаючи на переваги роботи цих новітніх реєстраторів розрахункових операцій та наголошено, що встановлення ПРРО не вимагає фінансових витрат – програмне забезпечення надається податковою службою безкоштовно.

Також, присутніх було проінформовано що наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 р. № 496 затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який визначає правила ведення обліку товарних запасів. Він поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону про РРО зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП.

Крім того, під час зустрічі було проінформовано присутніх про одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів, розміщених на території України або за її межами, які належать їм на правах власності та з яких, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, а також про використання єдиного рахунку для сплати податків.