Головна Економіка З 1 січня 2018 року діє новий Порядок направлення застрахованих осіб на...

З 1 січня 2018 року діє новий Порядок направлення застрахованих осіб на лікування

З 1 січня 2018 року діє новий Порядок направлення застрахованих осіб на лікування у реабілітаційні відділення санаторнокурортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.
Порядком запроваджено новий механізм забезпечення застрахованих осіб соціальними послугами з лікування в реабілітаційних відділеннях санаторнокурортних закладів після перенесених захворювань і травм.

А саме, застрахована особа або член її сім’ї буде направлятись до реабілітаційного відділення санаторнокурортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарськоконсультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на лікуванні.
Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторнокурортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.

Застрахована особа, яка брала участь в АТО, має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) за профілем медикопсихологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності і спрямована на відновлення здоров’я працюючої особи та повернення її до суспільнокорисної праці, профілактику ускладнень хвороб та зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності. Затверджені граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжкодня лікування в реабілітаційному відділенні санаторнокурортного закладу для застрахованої особи або члена її сім’ї (дитини в супроводі одного із застрахованих батьків, або застрахованої особи, яка їх змінює (опікуна, піклувальника) на 2018 рік – 600 грн. (з ПДВ), для супроводжуючої особи 420 грн. (з ПДВ).

Також затверджено Перелік санаторнокурортних закладів у розрізі медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги із реабілітаційного лікування, який оприлюднено на офіційному вебсайті Фонду соціального страхування України.

Відбір та направлення застрахованих осіб на лікування в реабілітаційні відділення санаторнокурортних закладів здійснює лікуючий лікар та ЛКК.
Термін лікування також визначає лікуючий лікар та ЛКК, але не більше 24 днів. На час реабілітаційного лікування відкривається листок непрацездатності.

Докладну інформацію з отримання реабілітаційного лікування можна отримати у Сокальському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області за телефонами: 73468 та 73469.

Оксана ГУЗІЧ, начальник Сокальського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області.