Головна Економіка Зміни до порядку надання субсидії

Зміни до порядку надання субсидії

Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 p. №609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Постанова) змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житловокомунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів.

Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третійчетвертий квартал попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.

Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС та Пенсійного фонду України.

Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житловокомунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житловокомунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

Виплата частини невикористаних коштів субсидії на опалення та субсидії на тверде паливо і скраплений газ членам сім’ї
Надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалась.

У зв’язку з цим органи соціального захисту мають терміново повідомити членів сімей померлих осіб, яким було призначено субсидію на оплату газо або електропостачання для опалення, про можливість отримання готівкою частини невикористаної субсидії та необхідність подання до 1 вересня заяви.

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Інші зміни

Передбачено, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.
Отримувач субсидії зобов’язаний інформувати протягом місяця про закінчення терміну реєстрації місця перебування.
Врегульовано питання призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна.

Зміни до соціальних нормативів

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житловокомунального обслуговування» в частині перегляду соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та підігріву води.
Внесено зміни до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо та електропостачання для індивідуального опалення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. №534, в частині проведення розрахунку невикористаних сум субсидій об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку та житловобудівельними кооперативами, які забезпечують надання послуг членами об’єднання (кооперативу).

Галина ЛОЖОВСЬКА, заступник начальника управління соціального захисту населення.