Головна Інтерв'ю ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ ЗОРЯНА БАЛКО

ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ ЗОРЯНА БАЛКО

Нині, ні у кого не викликає зди­ву­вання жінка-підприємець, депутат чи ке­рів­ник. Вони давно довели свою фа­ховість у веденні бізнесу. Прик­ладом цього є десятки жінок-підприємців Со­кальщини, які є успішними у цій сфері. Се­ред них Зоряна Балко з Сокаля. Для цієї життєрадісної жінки власна справа стала способом самовираження та хобі. Її дорога до успіху – це шлях, який торується на­полегливістю і важкою працею.

Правду в житті кажуть, що шляхи Господні незвідані, бо пані Зоряна ніколи б не  по­вірила, що буде підприємцем. Дівчиною хотіла стати медиком, і все робила, щоб здійснити свою мрію. Закінчила  середнє спе­ціальне училище у м. Луцьк за спеціа­льністю акушерка, вдосконалювалася у  лікарській справі. Однак  економічна криза 90-их років минулого століття в Україні кар­динально змінила життя не однієї людини. Підприємства закривались, в державних установах довго не виплачували зарплати. Не отримували її й медики у Велико­мос­тівській районній лікарні, де п. Зоряна працювала акушеркою. Аби  прогодувати сім’ю, чоловік поїхав на заробітки в Польщу, а згодом до нього долучилася й вона. Після кількох років заробітків, повернулися до­дому, й одразу вирішили зайнятися під­приємництвом. Розпочали з торгівлі речами першої необхідності, які реалізовували на ринку спершу в Сокалі, а потім ще й в Чер­вонограді та на Волині. На той час для біль­шо­сті людей поліетиленові кульочки-«май­­ки» та одноразовий посуд були дивиною, проте сьогодні це необхідна річ у кожній домівці. Нині нам важко без них обійтися, бо це зручно й комфортно. Згодом відкрили крамницю в Сокалі. Значно роз­ширили свій асортимент: тепер є білизна для дорослих і дітей, різноманітні сувеніри, галантерея, по­суд та інше…

«Я творча людина, мене надихає все, що пов’язане з новими ідеями, нестандартним підходом. Креативно підходжу до всього, чим займаюсь, а, отже, не беруся за рутинні процеси, де самі лише стандартні та пос­лідовні дії. Не сприймаю залежність, мені важливо слідувати власним цінностям і мати свободу обирати власні шляхи», – розпо­відає  підприємець.

Секретом успіху, на її думку, є пристрасть до того, що робить, бо для неї власна спра­ва – це частинка життя. А її формула успіху досить проста і складається з трьох кон­стант: бізнес, творчість і родина. І хоч сімей­ний бізнес та депутатська робота забирають багато часу, проте вільні години п. Зоряна присвячує своїй сім’ї та внуку Захарію. Жінка встигає скрізь, друзі та рідні диву даються, як їй все вдається. При цьому залишається енергійною, принциповою й чарівною. Допо­магають і підтримують її у всьому чоловік Ігор та доньки Софійка та Мартуся, старша пра­цює з нею. Крім того, жінка успішно поєднує обов’язки берегині родини й гро­мад­ську роботу, є депутатом Червоног­рад­ської районної ради, займається бла­го­дійністю, підтримує різноманітні акції.

У крамниці п. Зоряни «Флірт» – затишно і красиво, кожен покупець може придбати собі щось до смаку. Адже тут є гарні та вишукані речі. Підприємниця дотримується принципу: «Ми не такі багаті, щоб купувати дешеві речі», й старається торгувати якісним товаром. Звісно коштує він дещо дорожче. Вона вва­жає, що купуючи дешеві ре­чі, люди втрачають, бо неза­довго знову мусять придбати нове.

«Сьогодні значно важче вести бізнес, ніж п’ять-сім років тому, бо в місті з’яви­лись багато супермаркетів, крамниць, які теж торгують подібним асортиментом», – констатує вона. І продовжує: «Заборона в Украї­ні прода­жу в роздрібній торгів­лі надлегких і легких плас­тикових пакетів, які не вва­жа­ються такими, що біоло­гічно руйнуються, теж віді­б’ється на бізнесі». п. Зоря­на зазначає, що раніше б дуже переживала, а те­пер знає, що на зміну одному товару ви­роб­ники вже при­думали інший, який швидко замінить полі­етиленові кульки. В асорти­менті вже є паперові еко­логічні торбинки.

Під час нашої розмови ми мимоволі торкнулися й де­путатських справ.  Вона ка­же, що депутат­ство для неї – цікавий досвід для особистого й професійного роз­витку, розуміння багатьох бюджетних, земельних, громадських та ін­ших проблем. Запитую, яка подія поперед­нього року їй, як депутату, запам’яталася найбільше?

– Щось значимого, на мою думку, не від­бувалось, бо всі ми пережили коронавірусну пандемію, перебували у локдауні. Не скажу, що зменшилась кількість проблем, які пере­ходять з року в рік у житті міста і району. На­самперед, вони пов’язані з комунальною сферою. Однак серед найболючіших звер­нень, це прохання людей про допомогу.  Ад­же вони, на жаль, бідніють, а життя дорожчає. І не привиди Господи захворіти, тоді людина впадає у відчай, бо не може знайти кошти на ліки чи лікування рідних. І це боляче… Я думала, що політика існує для людей, насправді це не зовсім так, – каже вона.

…А 24 лютого у життя українців увірва­лася війна, яка перекроїла їх життя на «до» і «після». Змінила вона й життя родини Балків…

– Тепер почала більше цінувати час, про­ведений з рідними, – каже п. Зоряна. – Наше місто стало прихистком для багатьох пере­селенців. Тепер ми кожного дня прокидаємо­ся з на­дією та переживаннями за тих людей, котрі лишилися в містах, де триває війна. Пережи­ваємо… Тут, у мирному Сокалі ста­раємося допомогти їм, чим можемо. Працю­ємо, ста­раємося якось допомогти армії, пе­редаємо необхідні речі та продукти військовим на фронт.

Зоряна Балко вважає себе щасливою, бо має міцну, дружну родину, власну спра­ву, і за це щиро вдячна Господу. Вважає, що творити добро й робити добрі справи та вчинки простіше  простого. Адже це не вима­гає великих зусиль. Необхідно лише сліду­вати за велінням свого серця і, роб­лячи щось хороше, думати про те, як при­єм­но це буде іншій людини.

Зоряна з сумом говорить, що ніколи не думала, що для українців свято Христового Воскресіння, як і День Матері, буде омитий сльозами та болем. Пережите за ці дні лягло у римовані рядки вірша «Летять у небі журав­лі», де є строфи «Та знаю, я, і вірю, в прове­діння…// Переживемо всі біди ми,// Бо ми є сильне покоління!!! //Синів ми маєм, Богом даних. Найкращих в світі:// самих, самих!»

– Ми не маємо можливості повернути за­гиблих оборонців України до життя, – продов­жує пані Зоряна. – Але нам під силу висло­вити шану матерям наших захисників за те, що виховали справжніх Героїв, готових від­дати своє життя задля мирного неба над вільною Україною. Низький їм уклін! І нехай Господь Бог почує благання усіх матерів Ук­раїни і принесе довгождану Перемогу, аби їхні сини і дочки, які стали для нас рідними, якнайшвидше повернулись додому живими!

Любов ПУЗИЧ.

Фото з сімейного альбому
Зоряни Балко.