Головна Коротко На Сокальщині побувала делегація з Остроленцького повіту

На Сокальщині побувала делегація з Остроленцького повіту

До Сокальського району 18 вересня завітала делегація з Остроленцького повіту Республіка Польща на чолі зі старостою та віцестаростою повіту Станіславом Кубелем і Кшиштофом Паржиховським. У її складі були депутати ради повіту, голови депутатських комісії, керівники різних установ. Зустріли польських гостей голова Сокальської районної ради Микола Пасько та районні депутати Олег Солодяк, Віктор Притулко, Володимир Пограничний, Василь Сорочук і Богдан Красько.
Під час зустрічі делегація ознайомилась із Сокальським районом, загальною ситуацією в Україні, яка сьогодні перебуває у стані війни із російською державою. Цікавились гості наповненням районного бюджету, державною політикою щодо дітей сиріт та людей з особливими потребами.

Очільник райради Микола Пасько розповів про Сокальський район, про перші кроки, які зроблені в межах адміністративнотериторіальної реформи. У 2017 році на наших теренах була створена перша Великомостівська ОТГ.

Сокальщина не стоїть осторонь подій, які відбуваються на Сході України. Багато наших земляків із зброєю в руках захищають територіальну цілісність української держави. На жаль, тринадцять з них, не повернулись додому живими. Тому присутні вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Микола Пасько також звернув увагу на тісну співпрацю районної ради із польськими сусідами. Спільно з окремими гмінами Республіки Польща та містами Республіки Білорусь Сокальська районна рада реалізовує три міжнародні проекти, які спрямовані на розвиток туристичної галузі, покращення інфраструктури та придбання медичного обладнання. Окрім того, завдяки дружнім стосункам із гміною Дрохічин, вдалось організувати відпочинок дітей зі Сходу України саме у Польщі. Завдяки цьому в молоді змінюється погляд на Європу, європейські цінності, за які на Майдані українці заплатили найвищу ціну – власне життя.

Користуючись нагодою М. Пасько подякував Станіславу Кубелю за теплий прийом, організований сокальській делегації, яка відвідала Остроленцький повіт 1214 березня 2019 року.

Польська делегація побувала також у старовинному Львові, столиці України – Києві.

Наш кор.