Головна Коротко Вони шанують пам’ять предків

Вони шанують пам’ять предків

ШАНУЮТЬ ПАМ’ЯТЬ ПРЕДКІВ

Частими гостями Варязь­кої школи є представники міжна­родної організації «Спільно для предків», яка на теренах Галичини займа­ється розшуку­ванням могил та впорядкуван­ням забутих поховань. Нещо­давно вони знову побували у Варяжі. Пані Анна Юргуць ра­зом зі своїми знайомими зібрала шкільні канцто­вари, два м’ячі та два рюкзаки, які передала через Себастьяна Бірон­та для учнів на­шої школи. Фарби, кольорові олівці отримали учні по­чаткових класів та вихованці гуртка «Образотворче мистецтво», м’ячі – спортовці з гур­тка «Футбол», рюк­заки – школярі з малозабезпеченої родини. Крім того, кожен учасник толоки по при­биранню території школи та села отримав записник.

Себастьян Біронт, в якого коріння з Варяжа, на цвинтарях у Лубнівці та Варяжі вклонився предкам, які тут поховані, та впорядкував їхні могили. Допомагали йому в цьому волонтери – студенти Львівської політехніки та місцеві жителі. За декілька днів вони зробили запла­новане і навіть обрізали дерева та чагарники.

Себастьян Біронт та волонтери поставили лампадки та помолили­ся за душі померлих предків. Гість з Польщі пообіцяв ще навідатися у Варяж.

Ярослав ГАВРИЛІВ,
директор Варязької школи.

На фото: Себастьян Біронт передає канцтовари директору школи Я. Гавриліву: учні з пода­рунками; учасники толоки, які отримали записники.