Головна Листи Євген Коновалець – жив для України і загинув у боротьбі за неї

Євген Коновалець – жив для України і загинув у боротьбі за неї

Людина крицевої волі, незламної сили духу, доконечної відданості Україні – таким був полковник Євген Коновалець.

Таким він увійшов до безсмертної чоти Українських Героїв.
Полковник Армії Української Народної Республіки, командант Корпусу Січових Стрільців, керівник Української Військової Організації, один з творців та перший голова Організації Українських Націоналістів, один із чільних ідеологів українського націоналізму, Євген Михайлович Коновалець народився 14 червня 1891 року в с. Зашків Львівського повіту (нині Жовківський район Львівської області). Євгенові батьки були вчителями, дід та дядьки – сільськими священиками. Було з кого брати приклад.

Цьогоріч минуло 126-річчя від дня його народження.
Євген Коновалець завжди був і буде прикладом для українських патріотів. Він став Провідником Нації ще задовго до своєї загибелі. Залишається актуальним і його своєрідний заповіт для нинішніх політиків: «…Уміння ставити вище добро Нації і Організації над свою особу; супроти ворогів – безоглядність; супроти громади – усвідомлення про потребу гідної боротьби за волю. В Організації – щирість, не плазунство, а критика – для добра Організації, а не особистих амбіцій…».

Приємно відзначити, що вже добрий десяток років делегація Сокальщини вшановує Українського Героя в день його уродин. І 14 червня ми разом з депутатом Сокальської районної ради Романом Волосом, працівниками районної ради, відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА та громадськими активістами побували на цьому справжньому українському святі духу, поклали квіти до монумента батька Євгена, ознайомилися з експозицією музею Євгена Коновальця та написали про Героя в музейній книзі відвідувачів.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Олег КОЖУШКО,  депутат Сокальської районної ради.