Відповідно до Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки виборчих дільниць покладається на керівників установ, підприємств та організацій у будівлях яких вони розташовані, на голів виборчих дільниць або на уповноважених ними осіб, якщо інше не передбачено відповідним договором.
Всі особи, задіяні на час проведення виборів, повинні бути ознайомлені з вимогами пожежної безпеки для об’єктів та приміщень, де розташовані виборчі дільниці. Інструктаж з правил пожежної безпеки повинен проводитись під розпис з записом у спеціальному журналі.
- Кожна виборча дільниця повинна бути забезпечена первинними засобами пожежегасіння згідно з нормами належності та телефонним зв’язком.
- Всі приміщення необхідно завчасно очистити від сторонніх матеріалів, горючого сміття, відходів і постійно утримувати в чистоті.
- Кабіни для голосування необхідно розміщувати таким чином, щоб вони не перешкоджали вільній евакуації виборців у разі виникнення пожежі. Всі евакуаційні виходи під час проведення виборів повинні бути відчиненими.
У приміщеннях виборчих дільниць забороняється:
- зберігати вибухонебезпечні речовини, горючі матеріали, відходи, упаковку, захаращувати шляхи евакуації та засоби пожежегасіння;
- користуватися побутовими електронагрівальними приладами кустарного виробництва або з відкритим нагрівальним елементом;
- використовувати відкритий вогонь;
- палити цигарки.
У випадку виникнення пожежі потрібно негайно відключити приміщення /об’єкт/ від джерела електропостачання і викликати оперативно-рятувальну службу за телефоном “101”, чітко вказавши адресу. До прибуття підрозділів якої вжити заходи по гасінню загорання первинними засобами пожежегасіння, евакуації людей, урн з бюлетенями та інших матеріальних цінностей з приміщень.
Сокальський РС ГУ ДСНС України у Львівської області.