Головна Листи КУТОЧОК ЖИВОЇ ПРИРОДИ

КУТОЧОК ЖИВОЇ ПРИРОДИ

Великомостівське лісництво (загальна площа 4704,0 га) входить до складу ДП «Жовківське лісове господарство» і розташоване в північносхідній його частині на території Сокальського, Жовківського та Кам’янкоБузького районів. У лісництві функціонує шість майстерських дільниць, працює 20 людей, є власна лісопожежна станція.

Три роки очолює лісництво депутат Великомостівської міської ради Ігор Бочилюк, який працює у лісовій галузі з 1981 року. Варто сказати, що за цей час зроблено чимало. Лише за останні роки заліснено понад 70 гектарів. Тобто, щороку у Великомостівському лісництві з’являється майже 2025 гектарів нового лісу. Всі лісові площі, де проводились рубки головного користування, відразу ж засаджуються сіянцями. Вирощуються ж вони в теплиці та розсаднику лісництва, який розташований на площі 0,25 гектара. Це унікальний куточок, який є своєрідним мінімузеєм лісу. Тут вирощують садженці дерев та кущів, які можна побачити у наших лісах.

Ігор Бочилюк розповів, що сьогодні тут росте близько 30 видів рослин з різних куточків земної кулі, зокрема, Азії, Європи, Південної та Північної Америки. У парку можна побачити тис ягідний, різні види кипарисовиків, туєвиків, ялівців, гібіскусів, коніку, тцугу канадську, ялину гніздовидну, клен цукристий, горіх сірий, бархат амурський, різні види туї західної, гінго, катальпу, церсіс та багато інших. Особливо красиво в розсаднику в травнічервні, саме на цей час випадає цвітіння більшості рослин.

Ігор Бочилюк охоче поділився секретами вирощування та догляду тієї чи іншої рослини, пояснював як перетворити маленький саджанець в красиве дерево на присадибній ділянці, в садку чи на подвір’ї, рекомендував що краще взяти для озеленення. Тут же росте невелика плантація лікарських рослин: меліса, м’ята перцева та ментолова, ромашка лікарська, календула. Ростуть тут й тюльпанове дерево, магнолія, які привертають увагу відвідувачів своїм дивовижним цвітом. Проте в лісництві основний акцент всетаки роблять на вирощуванні традиційних для Сокальщини культур. «Від традиційних відхилитись не можна, треба вирощувати культури, які у нас росли віками. Це дуб звичайний і сосна», – зауважив керівник.
Значні підйоми температури та пониження грунтових вод сприяють тому, що шкідливі комахи починають розмножуватися в величезних масштабах, пошкоджуючи не тільки ослаблені, але й здорові насадження. Територію району не оминула болюча для всієї області проблема – ураження верхівковим короїдом. Тож в соснових насадженнях частково вводять листяні породи, аби певною
мірою зупинити поширення шкідників.

Впоратися з роботами в розсаднику нелегко. Допомагають лісництву у цьому члени шкільного лісництва місцевої школи, яке було створено у 2013ому на базі Великомостівського лісництва і Великомостівського НВК. Вони беруть активну участь в охороні довкілля, збирають насіння, доглядять за сіянцями в розсаднику, садять та доглядають за лісовими культурами. Діти охоче проводять вільний час, вивчаючи рослини і доглядаючи за ними. Натомість лісництво відпускає різні декоративні та ландшафтні рослини для озеленення території міста, церкви, школи.

– Великомостівське лісництво, – говорить Ігор Бочилюк, – це дружний колектив, який дбає про розвиток лісу, його захист, відтворення, використовуючи у своїй роботі сучасні технічні засоби, які мінімізують ручну працю. А коли все робиться для лісу і для людей – то є й віддача: зацікавленість працівників у роботі і здоровий, красивий ліс, яким милуватимуться нащадки.

Ольга КОВАЛЬ,•студентка Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола.