Головна Листи Людям з інвалідністю, затис­нутим у чотирьох стінах кімнати, вкрай не вистачає спілкування

Людям з інвалідністю, затис­нутим у чотирьох стінах кімнати, вкрай не вистачає спілкування

ЗАМІСТЬ ТИСЯЧІ СЛІВ…

І саме лікування мистецтвом – арт-терапія, (лат. ars – мистецтво, грец. therapeia – лікування) не лише зцілює, але й інтегрує їх у сус­пі­льство. Ця методика ґрунтується на вірі у творчу основу особистості, яка переважно використовує засоби невербального спілкування. Це дуже важливо для тих, кому складно висловити свої думки. Мистецтво дає кожному шанс гар­монізувати свої стосунки зі світом.

Уже п’ять років, я, як волонтер, приходжу в Сокальську районну Асоціацію людей з інвалідністю і проводжу арт-заняття. Люблю тут бувати, бо з цих занять повертаюся заряджена гарними емоціями й любов’ю. Займаюся з гуртківцями із задоволенням, кожне заняття є незабутнім, наповненим теплом. Вони дуже ста­раються, й щиро радіють результа­там. За ці роки ми спробували різні техніки. Багато ма­лювати, ліпити, наклеювали, навіть шили і писали писанки. Пра­цю­ємо не лише в Сокаль­ській районній Асоціації людей з інва­лідністю, а й маємо творчу співпрацю з му­зеєм «Людина. Зем­ля. Всесвіт», за що щиро дякуємо його директору Наталії Покотюк. Не раз, під час ремонту в асоці­ації, нас гостинно прий­мав Будинок дитячої та юнацької творчості (ди­рек­тор Марія Поліщук).

Найбільше молоді до вподоби великі спільні ро­боти за допомогою аплі­­кації та малювання. Такі картини, наче сяють оптимізмом, гарно дару­вати, і багато з них вже й подаровані.

А ще у нас відбулася перша виставка в Тарта­ківському палаці. Адже терапія мистецьким са­мо­­ви­раженням – арт-терапія – це спроба серйозно пос­та­витись до себе та знай­ти творчий шлях до гар­монії. В такий спосіб ми ста­раємося життя людей з обмеже­ними фізичними можливостями зробити пов­но­цінним. Бачили б якими були щасливими мої вихо­ванці.

Мрію, що будемо мати можли­вість проводити наші хороші заняття ще багато років, що ніякі нега­разди не змусять людей з інвалід­ністю знову залишатися замкне­ними вдома без спілку­вання, без нормального життя.

Закликаю усіх людей, без огляду на вік, розуміти, що мис­тецькі за­нят­тя – це серйозно. Така діяльні­сть сприяє формуванню емоційної грамотності, розвиває увагу, пам’я­ть, мислення, моторику, наполег­ливість і цілеспрямо­ва­ність.

Ольга НАЗАР-РОВЕЦЬКА.

На фото: під час занять гурт­ківців та у Тартаківському замку.

Фото Володимира Міхальова.