Головна Свято Відбувся перший фестиваль цибулі у Волсвині

Відбувся перший фестиваль цибулі у Волсвині

«ФЕСТИВАЛЬ ЦИБУЛІ» відбувся впер­ше у се­лі Вол­свин, яке сла­вило­ся добри­ми врожаями ци­булі здав­на. Зок­рема, ще тоді, ко­ли на тери­торії Вол­­сви­на та Горо­дищ існува­ли мо­нас­ти­рі. А люди та мона­хи зна­ли без­ліч ре­цептів із ци­булі. Саме ця ле­ген­да надихнула ста­росту Волсви­на й Городи­ще Віктора Притул­ка та акти­віс­тів села на його прове­дення. Попри него­ду, фестиваль вдався на славу!

Привітали волсвинців зі святом врожаю директор депар­таменту містобудування та архітектури Олена Василько, голова Червоноградської РДА Андрій Дяченко, голова районної ради Андрій Порицький, заступник Червоноград­ського міського голови Надія Земницька та начальник від­ділу культури Червоноградської міської ради Андрій Процик. Настоятель храму Воздвиження Чесного Хреста с. Волсвин о. Василь Дубецький благословив захід. На фестивалі панувала тепла та родинна атмосфера. Місцеві господині приготували смачні смаколики з цибулею, а це овоч, без якого не обхо­диться більш ніж 90% блюд. Вона додає пі­кантності усім стравам.

Присутні мог­ли не тільки ску­штувати смачні страви з риби, м’яса, приправ­лені цибулею, які широко пре­дставили госпо­дині у цибулевій локації, але й добре розважи­тись, почути вол­свинські пе­респіви (поси­деньки з піс­нями про їжу), послухати пісні у виконанні вокального гурту «Викрутаси» зі Соснівки, ансамблю «Галицькі візерунки» з Волиці та інших творчих колективів та навіть потанцювати. Родзинкою свята став показ етно-колекції дизайнерки одягу Марії Шамедько.

Сподіваємося, що «Фестиваль цибулі» стане доброю багаторічною традицією, який буде презентувати кулінарні та ремісничі здібності тамтешніх господинь. Адже це чудова промоція Волсвинської дружньої працьовитої громади!

Наш кор.