Головна Листи Обман в соцмережах, або як не стати жертвами шахрайства

Обман в соцмережах, або як не стати жертвами шахрайства

Цього навчали на тренінгу в Сокальській  районній бібліотеці

Інтернет-шахрайство існує стільки ж, скільки люди користуються всесвітньою павутиною, і з кожним роком актуальність боротьби з ним зростає. У сіті зловмисників потрапляють не тільки новачки, але і досвідчені користувачі.

Як розпізнати шахраїв і що робити, якщо ви стали жертвою шахрайства в інтернеті навчала користува­чів Сокальської районної бібліотеки для дорослих тренер ГО «Справа громад. Львів» Уляна Дідич. Тре­нінг «Обман  в  соцмережах. Як не стати жертва­ми шахрайства» відбувався за підтримки Департа­менту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Тема шах­райств і обманів у соцмережах виявилася навіть більш актуальною, ніж ми очіку­вали. Учасники актив­но брали участь і ділилися власним досвідом. Гово­рили про телефонних шахра­їв та фішинг, як най­старіший вид шахрайства в інтер­неті, метою якого є отримання логіна та пароля корис­тувача з метою подальшого використання його особистих даних.

Разом ми виокреслили чотири головних поради, як не стати жертвою шахраїв в інтернеті:  не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебу­ваєте на офіційних сайтах. Не робити великих пере­доплат при покупці в інтернет-магазині. Краще вико­ристовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити. Не користуватися підозрілими серві­сами або пропозиціями інших людей. Люди або сер­віси, що пропонують швидкий заробіток або допомогу в рішенні кредитних труднощів часто виявляються шахраями. Якщо ви стали жертвою шахраїв в інтер­неті, перше, що потрібно зробити – звернутися в по­ліцію. Зателефонуйте за номером 102 або вирушай­те до найближчого відділення, зібравши всі докази факту шахрайства.

Христина ДАСЮК,
директор Сокальської районної бібліотеки для дорослих.