Цього навчали на тренінгу в Сокальській районній бібліотеці
Інтернет-шахрайство існує стільки ж, скільки люди користуються всесвітньою павутиною, і з кожним роком актуальність боротьби з ним зростає. У сіті зловмисників потрапляють не тільки новачки, але і досвідчені користувачі.
Як розпізнати шахраїв і що робити, якщо ви стали жертвою шахрайства в інтернеті навчала користувачів Сокальської районної бібліотеки для дорослих тренер ГО «Справа громад. Львів» Уляна Дідич. Тренінг «Обман в соцмережах. Як не стати жертвами шахрайства» відбувався за підтримки Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Тема шахрайств і обманів у соцмережах виявилася навіть більш актуальною, ніж ми очікували. Учасники активно брали участь і ділилися власним досвідом. Говорили про телефонних шахраїв та фішинг, як найстаріший вид шахрайства в інтернеті, метою якого є отримання логіна та пароля користувача з метою подальшого використання його особистих даних.
Разом ми виокреслили чотири головних поради, як не стати жертвою шахраїв в інтернеті: не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах. Не робити великих передоплат при покупці в інтернет-магазині. Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити. Не користуватися підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей. Люди або сервіси, що пропонують швидкий заробіток або допомогу в рішенні кредитних труднощів часто виявляються шахраями. Якщо ви стали жертвою шахраїв в інтернеті, перше, що потрібно зробити – звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером 102 або вирушайте до найближчого відділення, зібравши всі докази факту шахрайства.
Христина ДАСЮК,
директор Сокальської районної бібліотеки для дорослих.