Головна Листи Польські волонтери подружжя Евеліна і Петро Капіца вирішили організувати збір українських книжок...

Польські волонтери подружжя Евеліна і Петро Капіца вирішили організувати збір українських книжок для українців, які евакуювалися у Польщу

КНИГИ ДЛЯ ДІТЕЙ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ З УКРАЇНИ

Сьогодні тисячі українців знайшли при­хисток у Республіці Польща. Зокрема, по­над 700 осіб нині проживають у м. Краснік. Польські друзі створили їм комфортні умо­ви, стараються допомогти чим можуть, аби ті не відчували себе покинутими нап­ризволяще, намагаються поліпшити їхній побут, створити умови для навчання дітей. Активісти разом з представниками місце­вої влади організовують різноманітні акції та заходи для них. Польські волонтери подружжя Евеліна і Петро Капіца вирішили організувати збір українських книжок для українців, які евакуювалися у Польщу і нині проживають у їхньому місті. Цим за­думом поділились з волонтером Ігорем Тріскою з Сокаля. Він його підтримав і звернувся до БФ «Карітас»-Сокаль за допомогою.

– Ми кинули клич Сокальській громаді у соціальних мережах, – розповідає Мар’яна Яремчук, менеджер БФ «Карітас»-Со­каль. – За декілька днів у «Карітас» уже пів кімнати було заставлено книгами. Це – казки, розмальовки, дитяча, художня література. І лише українською. Вдячні усім, хто відгукнувся і поділився книгою.

Волонтери з м. Красніка Евеліна і Петро Капіца неодноразово привозили в Сокаль гуманітарну допомогу, повертаючись додо­му завантажилися книгами, які передали в бібліотеку для українців-переселенців жителі Сокальської ТГ.

Невдовзі в бібліотеці м. Краснік з’явився «куточок мислення», де на книжкових сте­лажах, які орендувала міська публічна бібліотека, є акуратно поскладені книжки за тематикою: «Дитяча книжка», «Художня література», «Історична». До цієї акції до­лучилися і польські літератори: пан Казю­каш запропонував кілька творів своєї ос­танньої книги «Африка Казика» в українському варіанті. Не залишилися байдужи­ми і поляки, які мали у своїх бібліотеках книги українською мовою. Тепер українці можуть прийти в бібліотеку, взяти книжку і читаючи, відволіктись від турбот і проб­лем. А дехто зможе навіть отримати ще й знання чи почерпнути звідти відпо­віді, як діяти у скрутній життєвій ситуації, в яку потрапили.

Так добра справа знайшла відгук у серці небайдужих людей. Спільними зусиллями польських та українських волонтерів її вдалося реалізувати. Тепер українці, які нині проживають у Польщі, матимуть мож­ливість зберігати свою культурну ідентич­ність, зокрема, й навчати своїх дітей ук­раїнською.

БФ «Карітас»-Сокаль й надалі прово­дить збір українських книжок, щоб по­повнити «кімнату мислення» в бібліотеці м. Краснік для наших біженців, які от­римали прихисток у братній Польщі.

Наталія ПРОЦЬ.