Головна Листи ПОВАГА НЕСЕ ЗІ СОБОЮ РІВНІСТЬ…

ПОВАГА НЕСЕ ЗІ СОБОЮ РІВНІСТЬ…

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Це не свято, але і не день смутку. Це як нагадування про те, що на нашій планеті, поруч з усіма, живуть люди з інвалідністю. Майже 15% населення у всьому світі – це люди з інвалідністю, з яких майже 3 млн. проживають в Україні.

Більшість українців звикли до того, що людям з інвалідністю потрібна турбота, допомога і співчуття. Але це хибна думка. Людям з інвалідністю, звісно все це потрібно, але не більше, ніж будь-кому іншому. Набагато більше нам потрібні розуміння та прийняття в суспільстві нас такими, якими ми є. Не потрібно міняти нас – потрібно міняти речі навколо, які не дозволяють нам бути на рівні з усіма: так само навчатись, працювати, подорожувати та просто жити.

«Той хто хоче завжди робить більше ніж той, хто може. Випадкових перемог не буває. Успіх приходить до тих, хто рухається вперед».

(Л. Фейербах).
Що людині з інвалідністю хочеться сказати оточенню:
Не розглядайте мою інвалідність як проблему. Перш за все я – Людина, а мою інвалідність потрібно сприймати як особливість.
Не треба мене жаліти, я не такий слабкий, як здається.
Не розглядайте мене як пацієнта, я просто ваш співвітчизник.
Не намагайтеся змінити чи вилікувати мене. У вас немає на це права.
Не намагайтеся керувати мною чи моїми діями. Я маю право на власне життя, як і будьхто інший.

Не захоплюйтеся мною. Бажання жити повноцінним життям, зазвичай, не викликає захоплення.

Давайте поважати один одного. Повага несе із собою рівність.

Поводьтеся з усіма (не тільки зі мною) так, як хочете, щоб поводилися із вами.

Не потрібно співчувати мені зі словами «тримайся» чи «не падай духом». Те, що ви вже спочатку не бачите в мені рівного собі – образливо

Уроки особливого етикету

Це не правила. Не потрібно думати що люди з інвалідністю потребують якогось спеціального поводження. Це рекомендації, що допоможуть налагодити контакт та уникнути незручності, яка обов’язково виникає коли ми зустрічаємося з чимось для нас невідомим. Дорогі батьки та педагоги, допоможіть зрозуміти дітям, нашим майбутнім реформаторам, усю цю інформацію. Разом ми, обов’язково, побудуємо країну, в якій хочеться жити і радіти життю усім без вийнятку.

Дуже важливо при спілкуванні варто уникати стереотипів.

Громадська організація «Сокальська районна асоціація людей з інвалідністю» запрошує до співпраці! Нашa адресa: м. Сокаль, вул. Чайковського, 42. Тел.: (03257) 73764 (робочі дні: понеділок – середа, з 11.00 до 17.00). В організації працюють гуртки ручної роботи, а також заняття арттерапії, музики, хореографії, фізкультури та спорту. Часто ми проводимо різні заходи такі як свято cв. Миколая для дітей з інвалідністю, вечірки для молоді, концерти для старшого покоління, спортивні змагання, тренінги та надаєм інформаційну підтримку. Для участі у заходах асоціації, потрібно зареєструватися в організації із документами (паспорт, посвідчення про інвалідність та ідн. код).

Одним із таких заходів була вечірка «Jeans party», яку відвідали майже 60 молодих осіб з інвалідністю 15 листопада в кафе «Володар». Учасників вечірки привітали предстаник Сокальської районної ради Мар’яна Волос та Львівської обласної асоціації людей з інвалідністю Надія Зелінська.

Волонтерів Сокальської асоціації Ірину Гулявську, Ірину Семчук, Любов Махоркіну, Любов Штикало, Людмилу Середюк і Ярославу Швед нагороджено грамотами районної ради, а голову організації Оксану Кононову – подякою Львівської обласної асоціації людей з інвалідністю.

За активну участь в підготовці вечірки і за розвиток можливостей та творчості молоді з інвалідністю дякуємо хореографу Мар’яні Блащук, музичному керівнику творчого колективу «Вишиванка» Надії Бокало, спортивному тренеру Марії Пікуновій і вчителю арттерапії Ользі Ровецькій.

У концерті взяли участь з піснями і танцями творчий колектив Сокальської районної асоціації інвалідів «Вишиванка» і Червоноградська організація людей з інвалідністю «Ніка». Після концерту були конкурси та молодіжна дискотека. Висловлюємо щиру подяку установам і людям, завдяки яким і відбулось це свято: Сокальська районна рада та райдержадміністрація, Ігор Плечінь та колектив кафересторану «Володар», піцерія «Фігаро» (Ростислав Фігурко), ДП «Датський текстиль» (Йорген Седерхолм), Михайло Веклин, Наталія Кінах, Володимир Даньчак і Андрій Бабух.

Оксана КОНОНОВА,•голова Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю.