Головна Листи ПРОЩАННЯ З ДРУГОМ

ПРОЩАННЯ З ДРУГОМ

Минуло 700 днів повномасштабного вторгнення. За плечима майже десять років війни! Війни, яка нікого не жаліє, а лише нищить та вбиває. 700 днів як ми у пос­тійній скорботі, жалю та печалі. Щодня чимало українців та громадян інших країн, для яких Україна була і є домівкою, втрачають власність, рідних чи своє життя.

На жаль, і ми часто проводимо в останню дорогу наших краян – Захисників. Це, до речі, видно зі шпальт газет та соцмереж. Минулого тижня Сокальщина попро­щалася з Воїном Іваном Якубовським зі Свитазева. Зго­рьовані батьки, родина, друзі. Юнак віддав своє життя за Україну. Всі крізь сльози слухали лист прощання з другом, якого зачитав священник Володимир Августов­ський. Редакція зв’язалася з автором і він дозволив його опублікувати в газеті.

Для кожної людини є дві важливі події в житті: перша, радісна, – це народження, друга, сумна, – смерть. Проміжок між цими подіями – це і є земне життя, найвища цінність для нас. Прожити його можна один тільки раз, і, на жаль, його не мож­на змінити через певні обставини або прожити двічі. Яке б не було життя, довге чи коротке, радісне чи сумне, солодке чи гірке, але у кожного воно своє. На превеликий жаль, ми замислюємося про цін­ність людини лише тоді, коли вона відходить у вічність, покидаючи цей світ.

Сьогодні один з найтяжчих днів мого життя, сьогодні я прощаюся з тобою, Друже мій.

З великим сумом і болем у серці я пишу ці рядки, усвідомлюючи, що Іван покинув земне життя.

Розумію, що більше ніколи ми не зустрінемось, я ніколи не пого­ворю з ним, не пораджусь, і вже ніколи не побачу його усмішки.

Я дякую долі, яка познайомила мене з тобою більше двадцяти ро­ків тому і зробила нас друзями, справжніми друзями. Найголов­ніше в дружбі – це довіра і взаємо­допомога. Друг завжди прийде на допомогу та ніколи не підведе. І ці слова сказані про тебе, друже мій. Я ніколи не забуду останній період нашого спілкування перед війною. Ти для мене відкрився зовсім з іншого боку. Це був не той Іван, якого я знав раніше. Переді мною був юнак, в очах якого я бачив велику жагу до життя, до пізнання чогось нового, до самовдоскона­лення. Я не забуду, як ми ходили з тобою на пошту, ти забирав книги. І це не прості книги були. Вони були про історію України, книга «Справа Василя Стуса», книга «Мистецтво мріяти», яку ти дав мені, і я збережу її як пам’ять про тебе. Я тоді не міг зрозуміти, чому тобі подобається таке читати, але пізніше, коли я зрозумів наскільки сильно ти любиш свою Батьківщи­ну, все стало для мене зрозумілим. І ось за місяць до початку повно­масштабного вторгнення ти, дру­же, перебуваючи в Польщі, сідаєш в автобус і їдеш у Київ, навіть не заїжджаючи додому. Ти вже тоді знав, що війна неминуча і треба готуватись до неї. Ти цілий місяць жив в хостелі, кожного дня виходив, не зважаючи на погоду, мітингувати зі своїми вимогами під державні органи, щоб домогтися готовності влади до війни. Цей місяць я про­жив разом з тобою, кожен день спілкувались, ми в цей період силь­но зблизились, і я почав тобою пишатись ще більше. Ранком цього страшного для нас всіх дня, 24 лю­того, ми з тобою говорили по теле­фону і ти сказав, що йдеш в най-ближчий до себе територіальний центр, щоб стати на захист своєї держави, своєї неньки України, вступати в ЗСУ. За період своєї служби, ти пройшов чимало тяжких випробувань. Ти отримав вогне­пальне уламкове поранення пра­вого плечового суглоба, після якого тобі дали третю групу інвалідності. Ти міг би обрати інше життя після свого поранення, але ти обрав до­рогу героя. Ти зарекомендував се­бе як надійний побратим, сміливий і відважний воїн, на якого можна було покластися в будь-якій ситу­ації. Ти врятував життя п’ятьом своїм побратимам, а своє не зміг. Твоїй сміливості можна було по­заздрити, а твоїй любові до України немає меж. Мені буде дуже тебе бракувати, друже! Ти був одним із тих, з ким можна було поділитись усім. Війна в нашій країні забирає найкращих, зовсім молодих хлоп­ців, які ціною власного життя вибо­рюють її незалежність, захищаючи рідну землю та свій народ від ра­шистсько-фашистської навали. І на закінчення хочу процитувати нашого Героя Івана: «Дорога ро­дино і всі близькі до мене, я вас всіх люблю, але в мене немає часу на вас, все найщиріше і найбільше кохання я присвячую Україні». Ге­рої не вмирають, вони вічно жити­муть серед нас! Бо допоки в наших серцях живуть такі Герої – буде жити Україна!

Вклоняємось перед відвагою, стійкістю та патріотизмом Воїна.

Спи спокійно, Герою. Вічна тобі пам’ять і вічна Слава!

Слава Україні! Героям Слава!

Максим МАТВІЙКО.

P.S. Вдячний за допомогу в написанні тексту Тетяні Олегівні Ковальчук.